Зоря-мем: учені жартують над вибухом Бетельгейзе

Бетельгейзе — одна з найпомітніших і найвідоміших зір на нашому небі. У 2019 році на цьому червоному гіганті почали відбуватися події, які непрозоро натякали на те, що він незабаром може вибухнути як наднова. Звісно, якщо це трапиться, то точно не скоро. Тому астрономи у мережі Twitter жартують на тему вибуху Бетельгейзе, якого всі так чекають із нетерпінням.

Бетельгейзе мав жовтий колір усього 2000 років тому
Лише 2000 років тому Бетельгейзе мала жовте забарвлення. Зображення: Medium

Загалом астрономи передбачають, що відома зоря — найяскравіша в лівому «плечі» сузір’я Оріона — стане надновою впродовж наступних 100 тисяч років. В астрономічних масштабах це майже мить, буквально «зі дня на день», але для людства — нескінченно довгий час. Природно, що вчені у Twitter жартують із цієї ситуації.

«Краще нехай Бетельгейзе вибухне якнайшвидше, інакше я сама її підірву», — пожартувала астрофізикиня Чиказького університету Санджана Кертіс. Інша вчена теж жартома прокоментувала зміни яскравості зорі: «Та вибухай вже ти, боягузко!». 

Неминуча смерть Бетельгейзе стала справжнім мемом. Хтось навіть відродив комікс XKCD 2016 року та знайшов там згадку про червоний гігант.

Хоча серед вчених є й ті, хто не бажає прощатися зі знаменитою зорею — адже вона стала частиною культури та фольклору. Було б дуже сумно, якби вона зникла раніше, ніж багато хто сподівається.

«Чи буду я поганим астрономом, якщо не бажаю вибуху Бетельгейзе? Оріон є моїм улюбленим сузір’ям завдяки його чудовій симетрії та красі. Я не хочу, щоб це змінилося», — прокоментувала у Twitter астрофізикиня Ейлат Глікман із коледжу Міддлбері.

Раніше ми повідомляли про те, як Бетельгейзе відновлює яскравість після загадкового затемнення.

  Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Приєднуйтесь: https://t.me/ustmagazine