Вивчення потужних припливних сил, пов’язаних із надмасивною чорною дірою Стрілець A* в центрі Чумацького Шляху, доводить, що вони напряму впливають на формування світил поруч із нею. Але якщо це справді так, то як у галактичному центрі опинилися зорі? Найімовірніше, вони мігрували до своїх теперішніх позицій.

Дослідження, проведене міжнародною командою під керівництвом Шого Нісіями з Університету освіти Міягі, вказує на те, що одна така зоря, розташована поблизу надмасивної чорної діри в центрі Галактики, виникла далеко за її межами. Це перше виявлення світила, що з’явилося за межами Чумацького Шляху, але розташоване поблизу надмасивної чорної діри.
Використовуючи телескоп Subaru впродовж восьми років, команда спостерігала за світилом S0-6, що перебуває у 0,3 дугових секунди від Стрільця A*. Результати свідчать, що його вік перевищує 10 млрд років, а хімічний склад схожий на зорі менших галактик за межами Чумацького Шляху — таких, як Мала Магелланова Хмара та карликова сфероїдальна галактика Стрільця.

Теорія, що пояснює склад S0-6, вказує, що це світило спершу виникло у маленькій галактиці-сусідці, яка давно була поглинута Чумацьким Шляхом. Це перший конкретний доказ того, що деякі зорі, розташовані близько до Стрільця A*, утворилися за межами нашої Галактики. За 10 мільярдів років свого життя S0-6, ймовірно, пройшла понад 50 тис. світлових років, щоб опинитися поруч із чорною дірою. Можливо, вона обрала маршрут по колу, поступово наближаючись до неї по спіралі.
Шого Нісіяма цікавиться: «Чи справді S0-6 виникла за межами Чумацького Шляху? Чи має вона супутників, чи подорожувала сама? Ми сподіваємося відповісти на ці запитання в ході подальшого дослідження та розгадати таємниці світил поруч із надмасивною чорною дірою».
Раніше ми повідомляли про те, як вчені «зважили» чорну діру в центрі Чумацького Шляху.
За матеріалами subarutelescope.org
Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!
Долучайтеся: https://t.me/ustmagazine