Зібраний і готовий до відправлення на космодром: Intuitive Machines показала свій перший місячний апарат

Перший місячний апарат Intuitive Machines завершено і він готовий до відправлення на стартовий майданчик для запуску. Керівники компанії з обережним оптимізмом оцінюють перспективи його успішної посадки на Місяць.

Повністю зібраний апарат Nova-C. Джерело: Intuitive Machines

Компанія Intuitive Machines представила повністю зібраний місячний апарат Nova-C у своїй новій штаб-квартирі 3 жовтня, через день після завершення передпускової перевірки, яка підтвердила, що він готовий до транспортування в Космічний центр Кеннеді. Там він буде встановлений на ракету Falcon 9 і запущений у межах місії, що отримала позначення IM-1.

Шестиденне пускове вікно відкриється 16 листопада. Якщо все пройде добре, через 32 хвилини після старту Nova-C відокремиться від ракети і почне п’ятиденну подорож до Місяця. Через добу після виходу на навколомісячну орбіту космічний апарат спробує здійснити посадку в 24-кілометровому кратері Малаперт, розташованому приблизно за 300 км від південного полюса Місяця.

У разі успіху Intuitive Machines стане першою в історії приватною компанією, якій вдалося здійснити посадку на Місяць. Раніше це намагалися зробити ізраїльська SpaceIL і японська Ispace, але їхні апарати «Берешит» і «Хакуто-R» розбилися під час спуску. В Intuitive Machines стверджують, що врахували досвід невдалих посадок конкурентів. Загалом, у компанії оцінюють ймовірність свого успіху, як 65% – 75%.

На борту Nova-C перебуватиме одинадцять вантажів. П’ять є власністю NASA та оплачені за контрактом, виданим у межах програми CLPS. Решта будуть надані різними приватними замовниками — від Авіаційного університету Ембрі-Ріддла до художника Джеффа Кунса.

Наразі найбільша проблема, пов’язана із запуском, це завантаженість стартового комплексу LC-39A. Перед IM-1 буде запущено кілька ракет, зокрема й Falcon Heavy із зондом Psyche. Запуск IM-1 можливий тільки з LC-39A через те, що лише цей майданчик може заправити посадковий апарат метаном і рідким киснем незадовго до старту. Якщо місія не зможе вирушити до Місяця в листопаді, запуск буде перенесений на резервне вікно в середині грудня.

За матеріалами https://spacenews.com

Тільки найцікавіші новини та факти в нашому Telegram-каналі!

Приєднуйтесь: https://t.me/ustmagazine