Жіночий дует успішно вийшов у відкритий космос: відео

Дві астронавтки NASA — Джасмін Могбелі та Лорал О’Хара — виконали історичний вихід у відкритий космос поза межами Міжнародної космічної станції (МКС), ставши другою повністю жіночою командою, що виконала цю операцію. Загальний час «космічної прогулянки» склав 6 годин 42 хвилини.

У межах експедиції МКС-70 вони здійснили ряд технічних робіт — зокрема, замінили підшипник для належного функціонування сонячних панелей, підготували електронний блок для подальшого вилучення та виконали інші роботи з технічного обслуговування.

Джасмін Могбелі зосередилася на демонтажі маніпулятора, щоб створити місце для майбутньої сонячної батареї МКС. Ця нова батарея підвищить генеруючу потужність для підтримки комерційних проектів на орбітальному форпості. Астронавтка також підготувала місце для встановлення нового крила iROSA.

Жасмін Могбелі і Лорал О'Хара
Астронавтки Жасмін Могбелі та Лорал О’Хара працюють за межами МКС під час четвертого в історії жіночого виходу у відкритий космос 1 листопада 2023 року. Авторство зображення: NASA

У свою чергу, Лорал О’Хара замінила один із підшипникових вузлів на шарнірі SARJ і підготувала прилад RFG для вилучення під час наступного виходу у відкритий космос. Вона зіткнулась із труднощами під час відкручування болтів, але впоралася з завданням.

Загалом вихід у відкритий космос успішно завершився, коли його учасниці повернулися до шлюзової камери Quest, де після герметизації змогли зняти скафандри. Він став 269-м виходом за програмою МКС, а також 12-м протягом цього року та другим під час 70-ї експедиції.

Могбелі та О’Хара — другий жіночій дует, який здійснив вихід у відкритий космос. Три попередні здійснили астронавтки NASA Крістіна Коук і Джессіка Меїр у жовтні 2019 року та січні 2020 року.

NASA
Фото астронавток: ліворуч — Лорал О’Хара, праворуч — Жасмін Могбелі. Джерело: NASA

Зауважимо, що ця операція дуже важлива для обслуговування МКС, а також для підтримки комерційних проектів на орбіті. Жіночий екіпаж у черговий раз продемонстрував високу професіоналізм і спроможність виконувати складні роботи в умовах відкритого космосу. Вихід став ще одним важливим кроком у напрямку рівної участі жінок у космічних місіях, надихнувши наступні покоління долучитися до цього захоплюючого світу.

Раніше ми повідомляли про те, як астронавти відсвяткували добру традицію на МКС.

За матеріалами Space

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Долучайтеся: https://t.me/ustmagazine