Зелена комета наближається до Сонця (фото)

Австрійський астрофотограф Міхаель Єгер опублікував знімок, що демонструє комету Нішімури (C/2023 P1). Уже найближчими днями вона може стати видимою в невеликі інструменти.

Комета Нішімури (C/2023 P1). Джерело: Michael Jäger

Комета Нішімури була відкрита всього кілька тижнів тому. Зараз вона наближається до перигелію своєї орбіти, який пройде 17 вересня на відстані в 0,22 а.о. (32 млн км) від Сонця. Це менше, ніж середній радіус орбіти Меркурія.

У міру наближення комети Нішімури до перигелію вона піддається дії дедалі інтенсивнішого сонячного випромінювання. Воно викликає випаровування летких речовин з кометного ядра, що призводить до утворення навколо нього туманної оболонки (коми) та хвоста, який складається з газів і пилу. Можна звернути увагу на те, що на знімку Міхаеля Єгера комета має характерний зелений колір. Ймовірно, він зумовлений присутністю в її ядрі молекул двоатомного вуглецю та циану. Вони руйнуються Сонцем, а продукти руйнування випромінюють на довжині хвилі 518 нм, яка відповідає зеленому світлу.

Через наближення комети до Сонця, її яскравість поступово збільшується. Зараз її видима зоряна величина становить близько +7,5ᵐ. Очікується, що найближчими днями блиск «хвостатої гості» продовжуватиме зростати, що зробить можливим її спостереження неозброєним оком.

Основна проблема полягає в тому, що комету Нішімури видно на досвітньому небі, через що її складно розгледіти. Вважається, що найкращі умови для її спостережень складуться у першій декаді вересня, коли її блиск може зрости до 3-ї зоряної величини й водночас небо певний час після сходу комети залишатиметься досить темним. Після 11 вересня вона сховається від земних спостерігачів у променях Сонця. Наступного разу це небесне тіло повернеться у внутрішню частину Сонячної системи приблизно через 300 років.

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Долучайтеся: https://t.me/ustmagazine

Новини інших медіа
Перерваний політ: космічний корабель Cygnus зазнав пошкоджень під час транспортування
Подивіться вгору: 27 березня на небі може спалахнути нова T Північної Корони
Телескоп Hubble сфотографував Малу Магелланову Хмару
Загадкове похолодання і полярні сяйва: James Webb поглянув на Нептун
Maxar Intelligence створила альтернативу GPS для дронів
Маск і Трамп примусили NASA відмовитися від 420 млн доларів
Зонд Parker пережив чергове екстремальне зближення із Сонцем
На Марсі знайшли гігантські органічні молекули
Астрономи знайшли біля центра Чумацького Шляху гігантську молекулярну хмару
Техас втрачає доступ до пляжів через космічний інтерес Ілона Маска