Нова комета прикрасить земне небо у вересні

Астрономи відкрили раніше невідому комету. У вересні вона наблизиться до Сонця і може стати видимою на земному небі.

Комета C/2023 P1 (Nishimura). Джерело: Michael Jaeger

Нова комета була знайдена на знімках, зроблених японським астрономом Хідео Нішімурою. Після того як її існування було підтверджено іншими спостерігачами, хвостата гостя отримала офіційне позначення C/2023 P1 (Nishimura).

Наразі про знову відкриту комету відомо зовсім небагато. Але вона вже встигла привернути увагу астрономів. Річ у тім, що наступного місяця C/2023 P1 (Nishimura) пройде перигелій своєї орбіти. 18 вересня вона наблизиться до Сонця на відстань у 0,22 а. о. (32 млн км). Це ближче, ніж орбіта Меркурія.

Майбутнє зближення напевно збільшить яскравість комети. Зараз її видима зоряна величина становить 10 і C/2023 P1 (Nishimura) не видно на небі неозброєним оком. Але в міру наближення до Сонця яскравість комети зросте. Точний ступінь буде залежати від розміру її ядра та кількості летких речовин, що залишилася. За найсприятливішого сценарію видима зоряна величина комети може досягти 2, що можна порівняти з яскравістю Полярної зорі. Це зробить можливим її спостереження неозброєним оком.

Водночас поки що в астрономів занадто мало даних для будь-якого точного прогнозу зростання яскравості комети. Додаткові спостереження допоможуть визначити її характеристики та дати відповідь на питання, чи варто шанувальникам астрономії чекати цікавого небесного видовища у вересні.

Раніше ми писали про об’єкт, який може стати найяскравішою кометою 2024 року.

Тільки найцікавіші новини та факти в нашому Telegram-каналі!

Приєднуйтесь: https://t.me/ustmagazine