Ракетно-будівельна компанія Virgin Orbit, яка нещодавно збанкрутувала, отримала пропозицію від головного конкурента у розмірі 17 млн доларів США за свій модифікований реактивний літак-носій Boeing 747 Cosmic Girl, з якого запускали ракету LauncherOne, та інші авіаційні активи, оскільки вона продовжує думати над варіантами під час судового розгляду справи за Главою 11 Кодексу США про банкрутство.
Virgin Orbit погодилася на умови потенційної угоди з аерокосмічним підприємством Stratolaunch, яке розробляє найбільший у світі літак під назвою Roc — повітряну платформу для гіперзвукових льотних випробувань. Пропозиція Stratolaunch є першою «атакою» на активи збанкрутілої компанії. Продаж буде проводитися у формі аукціону, тому інші потенційні покупці можуть запропонувати ціну за активи Virgin Orbit вище, ніж Stratolaunch.
Згідно із заявами про банкрутство, угода про купівлю літака-носія була укладена після важких перемовин між двома компаніями. Угода передбачає, що Stratolaunch придбає авіаційні активи Virgin Orbit за готівку, при цьому покупець має внести депозит у розмірі 1,7 млн доларів, якщо угода буде ухвалена. Кінцевий термін подачі заявок на активи Virgin Orbit завершується у п’ятницю.
Представники Virgin Orbit відмовились коментувати потенційну угоду з Cerberus Capital Management, якій належить Stratolaunch. Але у своїй заяві зазначили, що компанія задоволена тим, що кількість і якість ознак зацікавленості відображають інноваційні ідеї та наполегливу роботу, яку команда вклала в розробку унікальної системи повітряного запуску гіперзвукових ракет.
Virgin Orbit, заснована мільярдером Річардом Бренсоном, була відділена у 2017 році від компанії Virgin Galactic (SPCE), яка займається космічним туризмом. Virgin Orbit подала заяву про захист від банкрутства 4 квітня 2023 року після того, як компанія не змогла забезпечити рятівне коло фінансування і звільнила майже весь свій персонал. А от у Virgin Galactic справи йдуть значно краще: нещодавно вона анонсувала туристичний політ, що одразу позначилось на зростанні акцій компанії на 1,7%.
Раніше ми розповідали про історію та перспективи систем повітряного старту.
За матеріалами CNBC.
Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!
Приєднуйтесь: https://t.me/ustmagazine