Засновники Blue Origin створили таємний стартап із видобутку гелію-3 на Місяці

Стартап Interlune, що працює у сфері стелс-технологій та належить колишнім керівникам Blue Origin, наразі фокусується на видобутку рідкісного ізотопу гелію-3 (He-3) на Місяці. Цей ізотоп має величезний потенціал для застосування: від масштабування квантових обчислень до термоядерного синтезу. За інформацією TechCrunch, на минулому тижні компанія залучила 15,5 млн доларів нового капіталу, після попереднього раунду на 2,69 млн доларів.

Interlune
Ілюстрація видобутку гелію-3 на Місяці. Зображення: Interlune

Повідомлення про збільшення капіталу викликало питання. Але конфіденційні презентації Interlune розкривають, що стартап шукає кошти для розробки обладнання для видобутку He-3 із місячного реголіту. Інформація про методи видобутку та технології, які використовуватимуться, тримається в секреті.

He-3 утворюється на Місяці через вплив сонячного вітру. Це можливе через те, що наш супутник не має магнітного поля, яке є у Землі, та виконує функцію її захисту від впливу сонячного вітру. Interlune прогнозує значний попит на гелій-3. У майбутньому він буде використовуватися у квантових комп’ютерах, термоядерних реакторах та як космічне пальне. Interlune має амбітні плани щодо його видобутку на Місяці та транспортування цінного ресурсу на Землю.

Interlune
Ілюстрація видобутку гелію-3 на Місяці. Зображення: Interlune

Інші країни, такі як Китай, також виявляють інтерес до видобутку гелію-3. Це стає проблемою національної безпеки, оскільки забезпечення безпеки цих ресурсів може бути ключовим завданням.

Interlune планує продемонструвати технологію у 2026 році та запустити пілотний проєкт з видобутку He-3 на Місяці у 2028 році. Компанія розраховує на щорічний дохід у розмірі 500 млн доларів до 2040 року. Однак вартість реалізації плану залишається невідомою. Річ у тім, що для реалізації такого проєкту потрібні неймовірно високі витрати, які наразі навіть важко розрахувати.

Interlune є однією з небагатьох компаній, які серйозно займаються проблемою видобутку космічних ресурсів, зокрема гелію-3. Успішна реалізація цих планів може визначити їхню позицію в новій ері космічної промисловості.

Видобуток

Раніше ми повідомляли про те, як заробити на виробництві у космосі.

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Приєднуйтесь: https://t.me/ustmagazine