Запуск модуля «Веньтян» відбудеться 24 липня

Фахівці китайського космодрому Веньчан практично завершили підготовку до відправлення у космос лабораторного модуля «Веньтян». Його запуск відбудеться 24 липня. Для місії буде використана важка ракета «Чанчжен-5В».

Можливості модуля «Веньтян»

Лабораторний модуль «Веньтян» стане другим елементом нової китайської орбітальної станції «Тяньгун», який дозволить суттєво збільшити можливості комплексу. Його довжина становить 17,9 метра, діаметр — 4,2 метра, маса — близько 20 тонн.

Схема модуля «Веньтян». Джерело: wikipedia.org

«Веньтян» дублює функції управління головного модуля станції. Він оснащений шлюзовою камерою та роботизованим маніпулятором. Після входження до складу комплексу саме «Веньтян» візьме на себе функції головного повітряного шлюзу станції.

Новий модуль оснащений науковим обладнанням та може забезпечити проживання трьох тейконавтів. Після приєднання «Веньтян», китайська орбітальна станція зможе забезпечувати перебування шести осіб, що дозволить проводити перезмінку екіпажів прямо на орбіті та зробить її безперервно заселеною. Новий модуль також використовуватиметься для зберігання запасів та суттєво розширить енергетичні можливості станції внаслідок використання 30-метрових сонячних батарей.

Складання китайської орбітальної станції

Ракета «Чанчжен-5В» із модулем «Веньтян» буде запущена 24 липня. Екіпаж, який знаходиться на борту станції «Тяньгун», пройшов інтенсивні тренування операції з наближення та стикування модуля, які включають використання роботизованої руки.

Модуль «Тяньхе». Джерело: CNSA

У разі успіху операції у жовтні 2022 року до станції буде пристикований третій модуль «Меньтянь». А вже наприкінці наступного року в космос вирушить автономний телескоп «Сюньтянь». Він буде виведений на таку саму орбіту, що й «Тяньгун», та час від часу стикуватиметься зі станцією для дозаправлення, технічного обслуговування та заміни наукових інструментів.

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Приєднуйтесь: https://t.me/ustmagazine

Новини інших медіа
Тепла та сонячна погода на Марсі загрожує колонізації планети
Проєкт OPAL: NASA розсекретила результати 10-річного дослідження планет-гігантів
Інженери пропонують дешевий апарат для розвідки планет
BepiColombo вперше побачив Меркурій в новому світлі
«Паразити неба»: малі астероїди виявились вкрай небезпечними для Землі
Зіткнення в сусідній галактиці: чорна діра «обстріляла» загадковий об’єкт
Як у гігантської комети: астрономи виявили хвіст у екзопланети
Пилові бурі на Марсі можуть поглинути всю планету
SpinLaunch запустила супутник «пострілом гармати» з прискоренням 10000G
SpaceX вивела супутники з прямим доступом до мобільних телефонів