Запуск місії Psyche завершився успіхом

13 жовтня з космодрому на мисі Канаверал відбувся успішний пуск ракети Falcon Heavy. Вона відправила в міжпланетний простір місію Psyche.

Пуск ракети Falcon Heavy. Джерело: Teslarati

Метою місії Psyche є металевий астероїд Психея, який є одним із найбільших і наймасивніших об’єктів Головного пояса. За однією з гіпотез, він являє собою уламок ядра протопланети, що зруйнувалася незабаром після утворення Сонячної системи.

Варто зазначити, що запуск Psyche кілька разів переносили як через різні проблеми, так і через погану погоду. До останнього моменту не було впевненості, що він не буде перенесений знову. Але у підсумку погодні умови все ж дозволили відправити апарат у космос.

Для ракети Falcon Heavy запуск Psyche став восьмим у її історії. Бічні прискорювачі здійснили успішну посадку на баржі, тоді як центральний блок використовувався в одноразовій конфігурації.

Що стосується самого апарата, то після набору необхідної швидкості він успішно відокремився від верхнього ступеня ракети та розпочав самостійний політ. Тепер інженерам належить розгорнути його величезні сонячні батареї, після чого почнуться перевірки бортового обладнання та наукових інструментів.

Psyche знадобиться шість років, щоб дістатися своєї мети. У 2026 році апарат виконає гравітаційний маневр в околицях Марса, який дасть змогу додатково прискорити його. Вихід на орбіту навколо Психеї має відбутись у серпні 2029 року.

Тільки найцікавіші новини та факти в нашому Telegram-каналі!

Долучайтеся: https://t.me/ustmagazine