Запуск місії CAPSTONE перенесений зі США до Нової Зеландії

Минулого року компанія Rocket Lab виграла контракт NASA на запуск експериментального супутника CAPSTONE (Cislunar Autonomous Positioning System Technology Operations and Navigation Experiment). Основна мета цього апарата — перевірка стабільності орбіти, на якій планують розмістити навколомісячну орбітальну станцію LOP-Gateway, а також тестування автономної навігаційної системи.

       

Супутник CAPSTONE (концепт). Джерело: NASA

Запуск CAPSTONE мав відбутися ще на початку нинішнього року. Планувалося, що для нього буде використаний новий стартовий майданчик Rocket Lab на острові Воллопс (штат Вірджинія). Але через наслідки пандемії COVID-19 реалізацію місії довелося перенести на кінець року.

Однак ця зміна виявилася не єдиною. 6 серпня Rocket Lab опублікувала офіційну заяву про перенесення місця старту місії зі США до Нової Зеландії. Ракета Electron з апаратом буде запущена з основного космодрому компанії на півострові Махія.

Наразі в Rocket Lab не пояснили причин перенесення. Але варто зазначити, що супутник Monolith, виведений на орбіту під час останньої місії ракети Electron, також спочатку планували запустити з острова Воллопс. Це викликає підозру, що Rocket Lab має якісь проблеми з уведенням у дію нового пускового майданчика.

Ракета Electron на стартовому майданчику космодрому на острові Воллопс. Джерело: Rocket Lab

Перенесення місця запуску міжпланетного апарата (тим більше в іншу країну) трапляється вкрай рідко. У випадку з CAPSTONE це стало можливим з урахуванням скромного за мірками NASA характеру місії та невеликих розмірів супутника. Він важить лише 25 кг, створила його компанія Advanced Space на базі платформи CubeSat (12U). Вартість контракту на створення апарата склала 13,7 млн ​​доларів, пускових послуг — 9,95 млн.

За матеріалами https://www.rocketlabusa.com

Під поверхнею Міранди може ховатися океан
Тайконавти провели екскурсію на борту космічної станції «Тяньгун»: відео 
Літаючий сир мало не зірвав політ ракети з вертикальною посадкою: відео
716 обертів на секунду: астрономи знайшли одну із найшвидше обертових зір у Всесвіті
Чи пов’язана темна енергія з чорними дірами
Слабкий сигнал із кордонів Сонячної системи: NASA відновила зв’язок із Voyager 1
Мовчання NASA: інженери виявили, але не розкрили причину ерозії теплозахисту Orion
Зона смерті: Chandra склав карту небезпек для молодих екзопланет
Коричневий карлик виявився не тим, чим здавався
Невдалі зорі: James Webb зазнімкував новонароджені коричневі карлики в туманності Оріона