Запуск JWST перенесений на Різдво

Пресслужба NASA оголосила про нове перенесення дати запуску космічного телескопа James Webb (JWST) з 24 на 25 грудня через погані погодні умови на території космодрому Куру у Французькій Гвіані.

Встановлення головного обтічника на телескоп JWST. Джерело: NASA/Chris Gunn

Раніше запуск JWST був перенесений з 22 на 24 грудня. Причиною стали проблеми з передачею даних між космічною обсерваторією та системами ракети-носія Ariane 5. Під час подальших тестів інженерам вдалося розв’язати це питання. Згодом JWST був закритий головним обтічником, а ракета підготовлена ​​до виведення на стартовий майданчик. 21 грудня NASA, ESA та пусковий оператор Arianespace видали офіційний дозвіл на запуск JWST.

На жаль, у справу втрутилася негода. За прогнозами синоптиків, 24 грудня у районі космодрому Куру очікуються несприятливі погодні умови. Через це керівництво місії змінило дату запуску на 25 грудня. Ймовірно, це ще не останнє перенесення. Остаточне рішення про дату старту буде ухвалене 23 грудня після отримання нових метеорологічних зведень.

JWST є найскладнішою та найдорожчою Космічною обсерваторією всіх часів і народів. У створенні телескопа взяли участь 15 країн, а його загальна вартість вже перевищила 10 млрд доларів. Тож бажання NASA та ESA перестрахуватися та уникнути будь-яких ризиків цілком зрозуміле.

Варто сказати, що JWST не єдиний космічний «довгобуд», дата запуску якого регулярно зсувається. Нещодавно NASA оголосила про нове перенесення пуску надважкої ракети SLS.

За матеріалами https://www.nasa.gov

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!
Долучайтеся: https://t.me/ustmagazine