Запропонований план польоту до одного з найзагадковіших тіл Сонячної системи

Команда вчених з Інституту космічних досліджень Російської академії наук (ІКД РАН) підготувала план місії до Седни — одного з найдальших тіл Сонячної системи. Стаття з аналізом можливих траєкторій перельоту була опублікована в журналі Advances in Space Research.

Загадковий світ на краю Сонячної системи

Седна була відкрита 2003 року. Її діаметр — 1000 км. Головна особливість об’єкта — винятково витягнута орбіта, повний оберт якою займає понад 11 тис. років. В афелії вона віддаляється від Сонця на 1000 а.о., в перигелії наближається до нього на 76 а.о. Для порівняння, середня відстань між Сонцем та Нептуном становить 30 а.о.

Порівняння орбіти Седни з орбітами інших планет Сонячної системи. Джерело: wikipedia.org

Існує кілька гіпотез, чому у Седни настільки екстремальна орбіта. За однією з версій, на неї могла вплинути гіпотетична планета X. За іншою — її орбіта витягнулася після близького прольоту зорі. Найекзотичніша гіпотеза говорить про те, що Седна і зовсім була «викрадена» Сонцем з іншої зоряної системи.

План польоту до Седни

Яка б з перерахованих вище гіпотез не була правильною, очевидно, що Седна — один із найцікавіших об’єктів на околицях Сонця. І зараз вона наближається до перигелію своєї орбіти (він буде пройдений 2075 року). Це дає унікальний шанс відправити до неї зонд на кшталт New Horizons, який зможе вивчити її з пролітної траєкторії та відкрити таємницю походження цього дивного світу.

Космос для кожного

Магазин від Universe Space Tech

Журнал Місяць №2 2024 (191)

До товару

New Horizons в уявленні художника. Джерело: NASA

Як відправну точку дослідники з ІКД РАН взяли запуск місії в період з 2029 по 2037 рік. Також вони поставили обмеження на швидкість, яку потрібно розвинути апарату, і на загальний час польоту — він не повинен зайняти понад 50 років.

Вчені розглянули кілька схем гравітаційних маневрів з використанням Венери, Землі, Юпітера, Сатурна та Нептуна. Виявилося, що «найсприятливіший» для старту 2029 рік: за розумних обмежень на загальні витрати пального та обльотах Венери, Землі та Юпітера час польоту до Седни може становити до 18 років. Для порівняння, New Horizons знадобилося 9 років, щоб дістатися Плутона.

За тих же обмежень і старті місії у 2031 та 2034 роках найменший час польоту до Седни становитиме відповідно 26 та 23 роки. Відправлення 2034 року надає ще одну можливість: на додачу до обльотів Венери, Землі та Юпітера може бути використаний проліт Нептуна. Зонд також може бути задіяний і для вивчення попутних астероїдів. Серед кандидатів для зближення виявилися такі великі об’єкти, як Массалія (145 км у діаметрі) та Психея (253 км). Їхній проліт можливий при запуску місії, відповідно, у 2029 та 2034 роках.

Седна в уявленні художника. Джерело: NASA

Безумовно, зараз йдеться про теоретичне дослідження. У провідних космічних агенцій поки що немає планів щодо відправлення місії до Седни. Але з огляду на те, що наступне вікно для польоту до неї відкриється лише через 11 тисяч років, можливо, їм варто було б розглянути таку рідкісну можливість.

Раніше ми писали про проєкт місії, яка зможе наздогнати загадковий міжзоряний об’єкт Оумуамуа.

За матеріалами https://www.roscosmos.ru

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Приєднуйтеся: https://t.me/ustmagazine

Новини інших медіа
Механік-самоучка з Полтави розрахував політ Apollo 11 на Місяць? Розслідування. ВІДЕО
NASA відмовляється повірити у відкриття позаземного життя на планеті K2-18b
Астрономи знайшли «дволикі» білі карлики
K2-18b: найкращий кандидат на позаземне життя?
Всесвіт у долонях: Chandra створила 3D-моделі зір та наднових для друку
На світлину Google Earth випадково потрапив пролітаючий супутник Starlink від SpaceX
Антикітерський механізм для передбачення астрономічних явищ міг бути бракованим
Космічний радіодетектор може знайти темну матерію протягом 15 років
Жіночий екіпаж астронавток Blue Origin викликав несамовиту бурю ненависті
Невидимий ворог скарбів науки: хто викрадає вуглецеві секрети астероїдів