Загадкове світіння в атмосфері Юпітера може бути спричинене темною матерією

Пара астрофізиків із Принстонського університету та Національної прискорювальної лабораторії SLAC розповіли про можливе виявлення свідчень зіткнення частинок темної матерії з Юпітером. Результати дослідження були опубліковані в журналі Physical Review Letters.

Юпітер. Джерело: NASA, ESA, and J. Nichols (University of Leicester)

Відтоді як у 1930-х роках була висунута перша пропозиція про існування темної матерії, вона перебуває на передньому краї досліджень у галузі фізики, хоча її досі не вдалося виявити безпосередньо. Проте більшість фахівців у цій галузі вважають, що вона становить приблизно 70–80 % усієї матерії у Всесвіті. Вважається, що темна матерія існує, тому що це єдине пояснення дивних гравітаційних ефектів, які спостерігаються в русі галактик і зір.

Сподобався контент? Підписуйся на нашу спільноту і отримуй більше про космос Друковані журнали, події та спілкування у колі космічних ентузіастів Підписатися на спільноту

Вчені припускають, що виявити темну матерію можна за непрямими ознаками, виявивши тепло або світло, що випромінюються під час зіткнення частинок темної матерії та руйнуванні одна одної. Під час дослідження вони звернули увагу на те, що на їхню думку може бути таким прикладом. Мова про світіння, що спостерігається у верхніх шарах атмосфери Юпітера на його нічному боці. На думку дослідників, воно спричинене тим, що частинки темної матерії притягуються до газового гіганта під дією його сильної гравітації та стикаються з його іоносферою. При цьому можуть виникати випадки, коли вони стикаються між собою і випромінюють світло.

Щоб підтвердити свою теорію, дослідники вивчили архівні дані, отримані візуальним та інфрачервоним картографічним спектрометром зонда Cassini. Для того, щоб мінімізувати вплив полярних сяйв Юпітера, вони сконцентрувалися на екваторіальній області планети. Вчені шукали сліди наявності більшої кількості катіонів триводню (H+3) — молекул, що складаються з трьох ядер водню та двох електронів. Теорія передбачає, що його виробляють частинки темної матерії після зіткнення.

У результаті аналізу даних дослідники дійсно знайшли сліди H3+. Але поки незрозуміло, чи є виміряна ними кількість більшою, ніж могла утворитися під час інших процесів. Тому вони планують продовжити свою роботу, сподіваючись знайти докази того, що H3+ в атмосфері Юпітера виник унаслідок зіткнень частинок темної матерії.

За матеріалами Phys.org

Новини інших медіа
Механік-самоучка з Полтави розрахував політ Apollo 11 на Місяць? Розслідування. ВІДЕО
NASA відмовляється повірити у відкриття позаземного життя на планеті K2-18b
Астрономи знайшли «дволикі» білі карлики
K2-18b: найкращий кандидат на позаземне життя?
Всесвіт у долонях: Chandra створила 3D-моделі зір та наднових для друку
На світлину Google Earth випадково потрапив пролітаючий супутник Starlink від SpaceX
Антикітерський механізм для передбачення астрономічних явищ міг бути бракованим
Космічний радіодетектор може знайти темну матерію протягом 15 років
Жіночий екіпаж астронавток Blue Origin викликав несамовиту бурю ненависті
Невидимий ворог скарбів науки: хто викрадає вуглецеві секрети астероїдів