За Чумацьким Шляхом знайшли гігантську структуру

Вчені змогли зазирнути в область простору, закриту від нас Чумацьким Шляхом. Вони знайшли там 58 раніше невідомих галактик, які формують гігантську структуру.

Галактики, що формують гігантську структуру
Об’єкти, виявлені в результаті дослідження. Джерело: Рhys.org

Як зазирнути за Чумацький Шлях?

Сонячна система належить до галактики Чумацький Шлях, але розташована на її периферії. Через це центральні регіони нашого «зоряного острова» закривають від нас більш віддалені об’єкти. Зона, у якій ми не можемо спостерігати за галактиками, становить приблизно 10 відсотків усього небосхилу.

Команда дослідників Національного університету Сан-Хуана, Федерального університету Ріу-Гранді-ду-Сул та Університету Андреса Белло вирішила виправити цю ситуацію в межах проєкту VVV.

У ньому вчені спостерігали небо не у видимому, а у ближньому інфрачервоному діапазоні хвиль. Випромінювання на цих частотах значно краще проходить крізь газопилові хмари, тож вчені отримали хоча б часткову можливість побачити, що ховається за Чумацьким Шляхом.

Гігантська структура по той бік Галактики

Дослідження здійснювалося за допомогою кількох найсучасніших астрономічних інструментів, які розташовані у різних місцях Південної півкулі. У розпорядженні вчених також були найповніші каталоги галактичних та позагалактичних об’єктів. За їхньою допомогою вдалося ідентифікувати кілька десятків об’єктів у зоні уникання, які досі лишалися невідомими.

Далі дослідники дізналися, чи є ці об’єкти галактичними чи перебувають далеко за межами Чумацького Шляху. Для цього вони перевірили, чи не зміщені лінії елементів у їхніх спектрах у червоний бік. Це називається червоним зсувом, і за ним, відповідно до закону Габла, можна визначити відстань до об’єкта.

У 58 нововідкритих об’єктів червоний зсув виявився приблизно рівним 0,22. Це свідчить, що вони є галактиками, які перебувають на відстані 2 млрд світлових років. Те, що відстані до них більш-менш однакові, свідчить, що насправді це єдина гігантська структура.

Такі колосальні об’єднання галактик називають скупченнями. Вони є звичайним явищем у Всесвіті. Але можливість побачити ту його частину, що досі не була нанесена на жодні карти, дійсно розширює наші уявлення про нього.

За матеріалами Рhys.org

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Приєднуйтесь: https://t.me/ustmagazine