Європейський дослідник астероїда отримав попутника

Інженери Італійського космічного агентства завершили складання кубсата Milani. Найближчим часом він пройде серію тестів, після яких його встановлять на апарат Hera.

Кубсат Мілані. Джерело: Tyvak International

Мета місії Hera є подвійний астероїд Дідім, який був обраний ціллю експерименту зі зміни орбіти небесних тіл. У 2022 році в його супутник Діморф врізався побудований NASA зонд DART. Удар призвів до викиду тисяч тонн речовини та зміни періоду обертання астероїда.

Hera повинна буде вивчити, як космічне бомбардування вплинуло на пару астероїдів, а також перевірити, чи залишився на поверхні Діморфа кратер. Апарат займатиметься цим не на самоті. Hera візьме з собою пару попутників — апаратів, створених на базі платформи кубсат, які відокремляться від неї після прибуття до цілі. Один із них має назву Milani, інший — Juventas.

Кубсат Milani досліджує астероїди (концепт). Джерело: ESA/Science Office

Milani зібраний із шести «юнітів» кубсат. Його розміри становлять 13 x 24,6 x 36,6 см. Наукова начинка апарата представлена двома інструментами. Першим є камера ASPECT, здатна робити знімки у видимому та ближній частині інфрачервоного діапазону. Другим — детектор пилу VISTA, який зможе визначити присутність води та летких сполук в астероїдній речовині. Що стосується другого кубсата Juventas, то його оснастять радаром, який повинен буде зазирнути в підповерхневі шари астероїдів.

Після відділення від Hera, Milani виконає низку прольотів астероїда, під час яких наближатиметься до них на дистанцію до 2 км. А у фіналі своєї місії кубсат спробує сісти на Діморф. Вчені сподіваються, що зібрані його бортовими гіроскопами та акселерометрами дані, допоможуть їм краще зрозуміти особливості внутрішньої будови астероїда.

Місія Hera буде запущена восени 2024 року. Її прибуття до Дідима та Діморфа відбудеться наприкінці 2026 року.

За матеріалами https://www.esa.int

Тільки найцікавіші новини та факти в нашому Telegram-каналі!

Приєднуйтесь: https://t.me/ustmagazine