Японська компанія створить штучні метеори

Японська компанія Astro Live Experiences повторно спробує створити штучні метеори. Її попередній експеримент, здійснений 2020 року, завершився невдачею. Гроші на новий супутник вона збирає за допомогою NFT.

Штучні метеори
Штучні метеори. Джерело: www.space.com

Штучні метеори

Японська компанія Astro Live Experiences (ALE), яка базується у місті Осака, оголосила, що збирає гроші на реалізацію проєкту штучних метеорів. У 2019-му вона вже запускала у космос супутник ALE-2, який мав у 2020 році створити ефект «падаючих зірок» над заданим районом, але через технічні несправності цього так і не сталося.

Раніше ALE обіцяла 2023-го провести нову демонстрацію, але лише тепер почала збирати на неї гроші. За словами представників компанії, технологія отримання світлових ефектів полягає в тому, що на борту супутника є нешкідлива для навколишнього середовища речовина, яку він буде скидати в атмосферу, й там вона горітиме на висоті 60–80 км, подібно до природних метеорів.

Насамперед компанія пропонує свої послуги організаторам різноманітних свят, але уточнює, що штучні метеори можна використовувати й для вивчення властивостей верхніх шарів атмосфери.

Скандальне збирання грошей

Компанія не повідомляє, коли станеться запуск наступного супутника, що зможе показати штучні метеори. Але вона активно проводить свою рекламну кампанію, збираючи гроші з усіх охочих. При цьому експертів особливо тривожить той факт, що ALE робить це за допомогою  невзаємозамінних токенів (NFT) — по суті, вони є різновидом криптовалюти й тісно пов’язані з відповідними мережами «альтернативних грошей».

Останнім часом численні фінансові установи різних держав попереджають, що криптовалюти (зокрема й NFT) тісно пов’язані з численними незаконними та просто аморальними речами. Тож ініціатива ALE здається надзвичайно підозрілою, особливо з урахуванням того факту, що компанія відмовляється уточнювати, чи має інші джерела фінансування.

Крім того, виникає питання щодо того, як штучні метеори вплинуть на можливість споглядання зоряного неба. Весь останній рік тривала суперечка між SpaceX і астрономами щодо занадто яскравих і численних супутників Starlink. Цілком можливо, що і цей проєкт викличе щось подібне.

За матеріалами www.space.com.

Тільки найцікавіші новини та факти в нашому Telegram-каналі!

Приєднуйтесь: https://t.me/ustmagazine