Японська компанія показала новий посадковий апарат для Місяця

Приватна японська компанія Ispace показала новий апарат Resilience. Він призначений для посадки на Місяць під час місії, яка має відбутися взимку 2024 року. Перша спроба у квітні 2023-го завершилася аварією.

Апарат Resilience від Ispace
Апарат Resilience від Ispace. Джерело: www.space.com

Новий приватний місячний апарат

В Японії завершується підготовка нової приватної місії до Місяця. Днями компанія Ispace продемонструвала посадковий апарат Resilience, який буде використовуватися під час неї. Про успіхи у його складанні інженери розповіли у пості на офіційній сторінці в мережі X (колишній Twitter).

Представники Ispace розповіли, що їхні інженери вже завершили роботи над корпусом апарата й електричною системою. Якщо все піде за планом, то вже взимку (вочевидь, у грудні) 2024 року апарат вирушить до Місяця.

Це буде вже друга спроба компанії Ispace здійснити посадку на наш супутник. Цього разу апарат нестиме на собі мікроровер, висота якого складе 26 см, ширина — 31,5 см, довжина — 54 см, а вага — 5 кг. Крім того, він оснащений потужною камерою, яка дозволяє вивчати місячну поверхню.

Ispace досліджує Місяць

Попередня спроба компанії досягти Місяця завершилася провалом. Апарат Hakuto-R стартував ще у грудні 2022 року, а сісти мав у квітні 2023-го. Проте проблеми з навігаційною системою призвели до його втрати. Бортовий комп’ютер неправильно розрахував висоту.

Друга місія досить близька за своєю конструкцією до попередньої. Різниця переважно полягає у програмному забезпеченні. Це дозволить апарату не повторити долю свого попередника.

Але й на цьому плани Ispace не завершуються. Вже готується третя місія. Її посадковий модуль Apex 1.0 буде важити 500 кг. Очікується, що він здійснить посадку на Місяць у 2026 році.

За матеріалами www.space.com

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Долучайтеся: https://t.me/ustmagazine