Японія запустила супутник спостереження за допомогою своєї нової ракети H3

Японське космічне агентство JAXA вивело на орбіту вдосконалений супутник для спостереження за поверхнею ALOS-4. Зроблено це було за допомогою нової ракети H3. Вона має нарешті замінити ті носії, які використовуються зараз.

Запуск ракети H3. Джерело: phys.org
Пуск ракети H3. Джерело: phys.org

Японія запустила новий супутник

У понеділок 1 липня Японія запустила новий супутник для спостереження за поверхнею Землі ALOS-4. Насправді цей старт мав відбутися ще в неділю. Однак через погані погодні умови над космічним центром на острові Танегасіма його довелося відкласти.

Проте з другої спроби він все ж відбувся. Як повідомляють представники космічного агентства JAXA за 16 хвилин супутник ALOS-4 відокремився від носія та успішно вийшов на потрібну орбіту. Про роботу носія окремо не повідомлялося, проте він, вочевидь, спрацював як треба.

ALOS-4 є новим удосконаленим супутником спостереження широкого спектра завдань. Він здатен відстежувати стихійні лиха та складати карти поверхні. Також він може використовуватися для військових потреб, наприклад відстежувати пуски балістичних ракет.

ALOS-4 є розвитком супутників серії ALOS-2. Він відрізняється від них ширшою смугою, в якій може вести спостереження. Японія планує використовувати обидва типи апаратів паралельно.

Нова ракета H3

Насправді новина про успішний старт ракети H3 навіть важливіша, ніж запуск самого супутника. Цей носій Японія розглядає як заміну своїй нинішній «робочій конячці» H-2A. Останній за заявами JAXA залишилося всього два запуски, після чого її остаточно виведуть з експлуатації.

Але для цього всі мають бути впевнені в H3. Її розробка і так затягнулася на роки порівняно з початковим планом. А потім було два аварійні пуски поспіль. Лише 17 лютого цього року перший носій цього класу успішно виконав свою місію.

Другий успішний пуск має остаточно підтвердити, що вона працює як слід. У цьому надзвичайно зацікавлені й в JAXA, і в Mitsubishi Heavy Industries, яка виступає генеральним підрядником у виробництві. Вони всі хочуть бачити H3 не тільки технічно, а й комерційно привабливою.

За матеріалами phys.org

Колишня криптовалютна компанія створить реаліті-шоу з запуском людей у космос
Загадкове світіння в атмосфері Юпітера може бути спричинене темною матерією
Невеликий робот супроводжуватиме астронавтів під час місячних мандрівок
Відставання на півтора року: NASA оцінила терміни висадки людей на Місяць
James Webb зафіксував небесний феєрверк навколо новонародженої зорі
Смак космосу: створена горілка, настояна на метеориті
Як виникли місячні вири?
Український вчений показав найкращі для астронавтів марсіанські печери
Вогонь і МКС: астрофотограф зазнімкував транзит орбітальної станції на тлі Сонця
Starlink знищує озоновий шар, який мав відновитися до 2066 року