Японія визнала поразку після невдалої спроби підкорити Місяць

Японія відмовилася від спроб стати четвертою країною, яка досягла Місяця. Японське агентство аерокосмічних досліджень (JAXA) відправило свій кубсат Omotenashi CubeSat разом із ракетою NASA SLS та космічним кораблем Orion до Місяця в межах місії Artemis I. Але після відділення від ракети JAXA одразу втратило зв’язок з Omotenashi, що завадило CubeSat спуститись на поверхню Місяця, як було заплановано. Керівник місії Тацуакі Хасімото назвав цю невдачу дуже сумною, повідомляє Kyodo News

Omotenashi CubeSat
Omotenashi CubeSat

JAXA визнала поразку зі своєю місячною програмою після невдалих спроб зв’язатися з кубсатом. Але команда інженерів спробує знайти причину втрати зв’язку та дізнатися, що саме пішло не так. Як повідомляє JAXA, після відокремлення від ракети-носія сонячні батареї Omotenashi почали функціонувати неналежним чином.

Втрата на 5,6 млн доларів

Кубсат Omotenashi має довжину лише 37 см і важить 12,6 кг. Місія вартістю 5,6 млн доларів мала продемонструвати відносно недорогий спосіб спуску на поверхню Місяця та його дослідження. Кубсат був призначений для проведення вимірювань радіаційного середовища поблизу нашого супутника, а також на його поверхні.

Опис програми Omotenashi CubeSat
Опис програми Omotenashi CubeSat

Конструкція кубсату складалася з двигуна на охолодженому газі, щоб дозволити Omotenashi вийти на траєкторію спуску на Місяць, і твердотільного ракетного двигуна, щоб допомогти йому загальмувати до мінімальної швидкості під час посадки. Якби запланована послідовність відбулася, посадковий модуль відкинув би ракету та увійшов у вільне падіння приблизно на 100 метрів. Безпосередньо перед зіткненням з поверхнею Місяця посадковий модуль розкрив невелику подушку безпеки, щоб зменшити силу удару.

Остання надія

Хоча Omotenashi більше не спуститься на поверхню Місяця, все ще є мала ймовірність, що оператори місії зможуть встановити контакт із кубсатом наступного року, коли його сонячні батареї повернуться до Сонця. Це дозволить команді завантажити радіаційні вимірювання, зібрані під час перебування в космосі.

Лише три країни здійснили посадку космічних кораблів на Місяць — США, СРСР та Китай. Японії доведеться створити новий космічний апарат та здійснити підкорення нашого природного супутника, перш ніж вона зможе додати себе до бажаного списку.

Раніше ми повідомляли про те, як NASA втратила зв’язок із кубсатом CAPSTONE.

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Приєднуйтесь: https://t.me/ustmagazine

Науковці знайшли нейтронні зорі на орбітах подібних до Сонця світил
Орбіта гарячого Юпітера виявилась найвитягнутішою з усіх екзопланет
Рамзес зустрінеться з Апофісом: ESA відправить місію до рекордного астероїда
NASA показала красу космічного корабля Cygnus перед його знищенням: фото
Смерть місяцехода: NASA закрила проєкт VIPER
Вчені відкрили 10 дивовижних пульсарів
Колишні керівники NASA та ESA закликали залишити МКС у космосі для наступних поколінь
Ілон Маск переносить свою штаб-квартиру через «гендерний» закон
На HBO виходить фільм про «дикий дикий космос». І це — не фантастика
Прорив у фізиці: вчені навчили ядра атомів поглинати та випромінювати енергію