Японія хоче створити космічну базу зі штучною гравітацією, а вчені шукають міжзоряну нафту: дайджест новин

Добірка найцікавіших космічних новин до сніданку: Вчені з’ясували, чому супутник Плутона має червону шапку. «Атомні» роботи можуть стати в нагоді в ядерних космічних місіях, а китайський зонд «Тяньвень-1» завершив свою основну місію на Марсі.

Японці хочуть створити космічну базу зі штучною гравітацією

Дослідники з Кіотського університету та фахівці будівельної компанії Kajima Construction Co., Ltd представили макет «житлової конструкції зі штучною гравітацією». Структура, яка називається The Glass, буде сформована таким чином, щоб імітувати земні умови, використовуючи відцентрову силу для відтворення гравітації. Конструкція, що обертається, здійснюватиме повний оберт кожні 20 секунд. Японські вчені зазначили, що людство поступово переходить від думок про перебування у відкритому космосі до життя на Місяці та Марсі.

«Тяньвень-1» завершив свою основну місію на Марсі

Китайський зонд «Тяньвень-1» протягом року відзняв усю поверхню Марса. Дослідники пояснили, що це вдалося зробити завдяки шести пристроям: орбітальному апарату, двом камерам із розгорткою, посадковому апарату, дистанційній камері та роверу.

Для отримання всіх зображень орбітальному апарату довелося облетіти Марс 1344 рази, тому тепер дослідники мають його фотографії з будь-якого боку. В заяві вчених наголошується, що зонд виконав усі завдання, зокрема зробив знімки середньої роздільної здатності, що покривають усю планету.

Новини ринку

33 двигуна Raptor ракети Super Heavy
33 двигуна Raptor ракети Super Heavy. Фото: SpaceX

Super Heavy «спалахнула» під час тестів

Під час випробувань прототипу першого ступеня надважкої ракети Super Heavy сталася пожежа. Зараз фахівці SpaceX оцінюють завдані збитки. Компанія проводила чергову серію тестів прототипу Super Heavy — величезного ступеня, що буде використовуватися для пусків нового космічного корабля Starship. У якийсь момент із рушійної установки агрегату вирвалася велика вогняна куля. Вона призвела до займання на стартовому майданчику, яке за деякий час було ліквідоване.

Китай вибрав ціль для місії з відхилення астероїда

КНР націлилася на об’єкт 2020 PN1, що зближується з Землею, як мету комбінованої випробувальної місії з відхилення та дослідження астероїда. Місія має бути запущена в 2026 році ракетою «Чанчжен-3B» та включатиме в себе окремий імпактор і орбітальний апарат. Перший зіткнеться з близькоземним астероїдом 2020 PN1, а другий вестиме спостереження.

Цікаве

Харон. Джерело: NASA/Лабораторія прикладної фізики Університету Джона Гопкінса/Південно-західний науково-дослідний інститут

Вчені з’ясували, чому супутник Плутона Харон носить червону шапку

Нові дослідження показують, що процес формування «толінів» трохи складніший, ніж вважалося раніше. Вчені думали, що червона шапка найбільшого супутника Плутона утворилась у процесі руйнування ультрафіолетовим світлом молекул метану. Однак завдяки новій науковій роботі, яку написали вчені з Південно-Західного дослідницького інституту (SwRI) в Техасі, стало відомо, що червоний колір виникає через взаємодію ультрафіолету та сонячного вітру з вуглеводнями. Таким шляхом формується суміш із органічних сполук, що отримали назву «толіни».

«Атомні» роботи можуть стати в нагоді в ядерних космічних місіях

Майбутні дослідження далекого космосу можуть залежати від атомної робототехніки. Вона розробляє роботів, призначених для роботи в недоступних людині місцях. Їх широко застосовують усередині виведених із експлуатації ядерних реакторів. Ці добре захищені механізми допомагають у таких завданнях, як інспекція реактора та видалення відходів. Тепер учені й інженери сподіваються використати їх для нових завдань, в тому числі в космосі.

Пошук міжзоряної нафти

Вчені розробили новий метод пошуку сполук вуглецю в космосі, аналогічний до пошуку нафти на Землі. Між зірками міститься величезна кількість міжзоряного газу та пилу, розкиданих по всій нашій Галактиці.

Пил може містити сполуки вуглецю — це так званий вуглецевий міжзоряний пил. Він є важливим резервуаром органічного матеріалу у Всесвіті. Безперервний кругообіг цього пилу між зірками та газом у міжзоряному середовищі Чумацького Шляху призводить до потрапляння органічних молекул у планетні системи, що формуються.

Молекули вуглеводнів, що є підгрупою органічних молекул, можуть бути корисними для цієї мети. Аліфатичні й ароматичні вуглеводні — молекули, що містять ланцюжки та/або кільця атомів вуглецю — складають важливу частину сирої нафти на Землі, яка утворилася під земною корою з залишків живих організмів.

Читайте у попередньому дайджесті: Вчені задумалися про місію з пошуку життя на Марсі та засумнівалися в теорії астероїдного утворення Землі: дайджест новин

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Долучайтеся: https://t.me/ustmagazine