Якою була б МКС з висоти пташиного польоту: відео

Що сталося б, якби Міжнародна космічна станція (МКС) оберталася навколо планети не на висоті 400 км над поверхнею, а зовсім близько, скажімо, на висоті пташиного польоту?

Міжнародна космічна станція з висоти 3 км над Землею
Міжнародна космічна станція з висоти 3 км над Землею. Ілюстрація: Microsoft Flight Simulator

Ентузіаст Бенджамін Гранвіль, який захоплюється літаками, використав популярну гру Microsoft Flight Simulator, щоб показати, який вигляд матиме космічна станція на висоті всього 3 км над Землею. Результати виявились дивовижними та моторошнми водночас.

Причому швидкість польоту теж враховується. Оскільки МКС відносно поверхні Землі летить зі швидкістю 27 600 км/год, то спостерігач на поверхні навіть не побачив би її — вона мчить швидше за кулю у 8 разів. Саме таку швидкість мають підтримувати об’єкти, щоб залишатись на орбіті нашої планети. Іншими словами, щоб зазнімкувати МКС, потрібна надчутлива камера, яка змогла б вловити об’єкт на такій швидкості.

Звичайно, такий маневр ніколи не міг бути здійснений у реальному житті. Космічній станції потрібно було б не тільки подолати неймовірний опір повітря та жахливе тертя в атмосфері, їй також знадобилася б фантастична потужність, щоб підтримувати свою швидкість. Проте це цікава демонстрація надзвичайної швидкості об’єкта, який, здається, — принаймні здалеку — мирно дрейфує нічним небом.

Раніше ми повідомляли про вигляд Землі з борту МКС.

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Приєднуйтесь: https://t.me/ustmagazine