Як у «Бетмені»: кажан закрив «хробачий» Місяць

Відомий американський астрофотограф Ендрю Маккарті опублікував вельми незвичайне зображення, яке чимось нагадує кадр із фільму «Бетмен». На ньому можна побачити летючу лисицю, що пролітає на тлі Місяця.

Проліт летючої лисиці на тлі Місяця. Джерело: Andrew McCarthy

Кадр був зроблений на Мальдівських островах. Маккарті знімкував «хробачу» повню. Однак знімкуванню заважали летючі лисиці — великі кажани, що мешкають на півострові Індостан і прилеглих регіонах, чий розмах крила досягає 130 см. Вони постійно пролітали на тлі місячного диска.

Тоді Маккарті вирішив скористатися цією обставиною, щоб зробити знімок такого незвичайного «транзиту». Для цього йому довелося залучити додаткову камеру. Річ у тім, що летючі лисиці весь час були дуже близькі до телескопа і не потрапляли у фокус. Тому Маккарті використав 14-дюймовий телескоп для створення детального портрета Місяця, тоді як друга камера сфокусувалася на кажанах. Поєднавши зроблені ними знімки в єдине ціле, астрофотографу вдалося отримати незвичайне зображення.

«Хробачий» Місяць, який спочатку був метою Маккарті — це неофіційна назва першої весняної повні. У 2024 році вона збіглася з напівтіньовим затемненням і так званим мікромісяцем — моментом, коли супутник нашої планети перебуває в апогеї і його видимі розміри на земному небі мінімальні.

Друга весняна повня 2024 року відбудеться 24 квітня. Її іноді називають рожевою. Це ім’я дали індіанці Північної Америки. Воно пов’язане з тим, що цвітіння рожевих квітів шилоподібного флокса відбувається саме у квітні.

Тільки найцікавіші новини та факти в нашому Telegram-каналі!

Приєднуйтесь: https://t.me/ustmagazine