Як Титан може постійно підтримувати свою атмосферу

Титан, що обертається навколо Сатурна, є другим за розміром супутником Сонячної системи. Однак при цьому він має діаметр усього в 40% земного. Тож як же йому вдається утримувати атмосферу, що є значно щільнішою за ту, до якої ми звикли на нашій планеті?

Внутрішня будова Титана
Внутрішня будова Титана. Джерело: Southwest Research Institute

Атмосфера Титана

Планетологи з Південно-західного науково-дослідного інституту в співпраці з Науковим інститутом Карнегі нещодавно провели експериментальне дослідження, яке мало на меті дізнатися, як супутнику, попри невеликий розмір, вдається утримувати надзвичайно щільну атмосферу.

Титан є другим за розміром супутником Сонячної системи після Ганімеда. Однак його діаметр становить лише 40% від земного, а це означає масу, яка у сотні разів менша, ніж у нашої планети, й набагато слабшу силу тяжіння. Останнє зазвичай означає, що молекулам з атмосфери космічного тіла треба передати менше енергії для того, аби вони загубилися в космічному просторі.

Атмосфера на Титані має бути значно тоншою, ніж на Землі. Проте насправді вона у 1,5 раза щільніша. Газова оболонка супутника на 5% складається з метану і на 95% — з азоту й існує за дуже низьких температур.

Космос для кожного

Магазин від Universe Space Tech

Шкарпетки Космічна Капібара – Маленькі Капі

До товару

Відколи у 1944 році склад атмосфери Титана був визначений, науковці цікавляться питанням про те, як супутнику вдається її підтримувати. Адже, за всіма розрахунками, її підтримує у стабільному стані метан. А він протягом 30 млн років мав випаруватися, після чого азот випав би на поверхню супутника, як дощ або сніг, і замерз би.

Внутрішнє джерело

Пояснення для існування такої атмосфери знайдене багато років тому. Усе, що треба для її існування — це надходження все нових і нових газів із глибин супутника. Але як саме це відбувається? З цією метою і були проведені нові експерименти.

Їхні умови проєктували на основі даних, отриманих від місії Cassini-Huygens з 2004 по 2017 рік. Саме вона підказала, який склад повинні мати глибини Титана. Вчені створили такі матеріали й почали їх нагрівати до температури від 250 до 500°С за тиску в 10 бар.

Матеріали ці являють собою складні суміші органічних сполук, і під час нагрівання вони виділяли вуглекислий газ та метан. Їх виявилося достатньо для підтримки атмосфери Титана в стабільному стані. У майбутньому ці дані планують використати під час реалізації місії Dragonfly.

За матеріалами phys.org

Новини інших медіа
Механік-самоучка з Полтави розрахував політ Apollo 11 на Місяць? Розслідування. ВІДЕО
NASA відмовляється повірити у відкриття позаземного життя на планеті K2-18b
Астрономи знайшли «дволикі» білі карлики
K2-18b: найкращий кандидат на позаземне життя?
Всесвіт у долонях: Chandra створила 3D-моделі зір та наднових для друку
На світлину Google Earth випадково потрапив пролітаючий супутник Starlink від SpaceX
Антикітерський механізм для передбачення астрономічних явищ міг бути бракованим
Космічний радіодетектор може знайти темну матерію протягом 15 років
Жіночий екіпаж астронавток Blue Origin викликав несамовиту бурю ненависті
Невидимий ворог скарбів науки: хто викрадає вуглецеві секрети астероїдів