Xona Space Systems розробляє платну альтернативу GPS

Протягом багатьох років GPS тримає монополію серед систем позиціонування, навігації та визначення часу. Вона залишається відносно доступною і за десятиліття свого існування кількість пристроїв, які використовують GPS, складає вже мільярди. Однак Xona Space Systems вважає, що для масштабування автономних транспортних засобів, провідної робототехніки та інших технологій XXI століття потрібна точніша система.

Xona Space Systems
Xona Space Systems

Стартап планує запустити супутникову мережу на низькій орбіті, яка стане альтернативою GPS. Мережа Pulsar може бути дешевшою і надавати точніші геолокаційні дані.

Xona була заснована у 2019 році сімома випускниками Стенфордської аспірантури. Технічний директор Тайлер Рід працював у дослідницькій лабораторії GPS та приєднався до групи автономних транспортних засобів Ford. Він працював над вимогами до локалізації й намагався покращити цю технологію.

Багато автомобілів, що мають автономні функції керування, використовують комбінацію камер, радарів та пристроїв LIDAR для навігації. Однак генеральний директор Xona Браян Меннінг вважає, що ці датчики неефективні в неструктурованих середовищах. У таких умовах більше підходить GPS або інші послуги глобального позиціонування.

Xona Space Systems
Схема роботи супутників Pulsar. Ілюстрація: Xona Space Systems

Xona планує побудувати мережу із 300 супутників. Їхній підхід більше схожий на SpaceX — платний сервіс, який забезпечуватиме вищий рівень точності. Перший супутник виробничого класу буде запущений у червні 2025 року.

Хоча конкурувати з безкоштовним GPS може бути важко. Утім, Pulsar буде зворотно сумісним із багатьма наявними чіпсетами GPS.

Xona вважає, що існує великий ринок для просунутих послуг із позиціонування. Інвестори підтримують цю ідею, оголошуючи про закриття раунду серії А на суму 19 млн доларів США. Новий раунд фінансування буде спрямований на виведення на орбіту першого супутника серійного класу і розширення команди.

Раніше ми повідомляли про те, що заважає приймати сигнали GPS над Бразилією.

За матеріалами techcrunch.com

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Приєднуйтесь: https://t.me/ustmagazine

Небезпечний випадок декомпресії на МКС викликав переполох в радіоефірі
Безпрецедентна роздільна здатність: супутник компанії Maxar зазнімкував МКС і Starliner
Інтерактивна карта «Жнива надії» допоможе українським аграріям
Людина, яка показала нам Сонячну систему: голова місії Voyager Ед Стоун помер у віці 88 років
Короткочасні космічні подорожі не шкодять здоров’ю людини
Зразки зі зворотного боку Місяця прибудуть на Землю 25 червня
Космічний телескоп Hubble розкрив таємницю вибуху 40-річної давнини
На кораблі Starliner виявлено новий витік гелію
Місячна станція стала на крок ближче до запуску
DARPA представила шість моделей безпілотників для війн майбутнього