Що заважає приймати сигнали GPS над Бразилією?

Місію SPORT мають запустити в космос наприкінці листопада. Вона призначена для вивчення причин того, чому сигнали GPS над Бразилією є такими нестійкими. Вчені підозрюють, що причиною цього є плазмові бульбашки, які утворюються на великій висоті.

Вчені вивчатимуть, що спотворює сигнали GPS над Бразилією
Апарат SPORT. Джерело: Рhys.org

Місія SPORT

Наприкінці листопада 2022 року вантажна місія SpaceX-26 має доправити на борт Міжнародної космічної станції низку наукових вантажів. Серед них буде й апарат Scintillation Prediction Observation Research Task, або ж SPORT. Його розробниками є NASA та Бразилія, а начиння розробили в університеті Юти.

Після того, як апарат розміром із дві хлібини доправлять на МКС, його запустять як супутник на орбіту. Основною метою створення SPORT є вивчення причин, чому в деяких районах Бразилії є проблеми з прийняттям сигналів GPS.

Ця проблема відома як «мерехтіння». Щось на великих висотах викликає хаотичне відхилення сигналів від супутників GPS. Це, зокрема, негативно впливає на роботу військових систем Бразилії. SPORT вивчатиме стан плазми у верхніх шарах атмосфери та порівнюватиме його з викривленням хвиль, яке спостерігає наземна апаратура.

Що спотворює сигнали GPS

Щодо того, які саме процеси призводять до спотворення сигналів GPS над Бразилією, у вчених немає впевненості. Ключову роль тут вбачають у близькості до екватора. Над цією зоною на висоті від 80 до 960 км виникають своєрідні плазмові бульбашки, які можуть впливати на проходження радіохвиль.

Також може відігравати свою роль і Південно-Атлантична магнітна аномалія, якою частково накрита Бразилія. У цій зоні магнітне поле Землі сильно ослаблене. На думку вчених, це може призвести до того, що плазма в атмосфері утворюється на значно нижчих висотах, ніж зазвичай.

Для того, аби розплутати всі ці суперечності, SPORT вивчатиме умови проходження радіохвиль над різними регіонами земної кулі. Лише склавши всі дані докупи, вчені зможуть із впевненістю сказати, що ж саме викликає це загадкове явище і як можна захистити від нього апаратуру GPS.

За матеріалами Рhys.org

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Приєднуйтесь: https://t.me/ustmagazine