Визначена дата посадки на Місяць апарата Peregrine

Компанія Astrobotic назвала дату посадки свого місячного апарата Peregrine. За умови запуску 24 грудня, він сяде на Місяць 25 січня.

Иллюстрация лунной миссии Peregrine-1
Peregrine на Місяці (концепт). Джерело: Astrobotic

Апарат Peregrine був створений у межах контракту за програмою CLPS. Згідно з ним, NASA замовляє у приватних фірм доставлення вантажів на Місяць. Висота Peregrine становить 1,9 м, ширина — 2,5 м, маса (з урахуванням палива) — 1280 кг. Він оснащений п’ятьма двигунами, призначеними для виконання маневрів у міжпланетному просторі та м’якої посадки на місячну поверхню. Апарат має безліч портів для розміщення різного наукового обладнання. Загалом Peregrine може нести корисне навантаження масою до 265 кг.

У межах своєї першої місії Peregrine доправить на Місяць 21 вантаж. Шість із них надані NASA, інші — комерційними замовниками та науковими установами. Вони містять різні прилади, мікроровер, меморіальну табличку і навіть монету, на яку «завантажений» один біткоїн.

Наразі запуск Peregrine призначений на 24 грудня. Він стане першим вантажем, який відправить у космос нова ракета Vulcan. За умови успішності запуску, вже через кілька днів апарат досягне Місяця. Щоправда, його посадка відбудеться лише 25 січня. Це пов’язано з необхідністю дочекатися потрібних умов освітлення в зоні висадки, що розташована в районі Куполів Груйтуйзена. Ці формації являють собою вулканічні куполи, розміщені на північно-східній околиці Океану Бур.

У разі успіху, Peregrine може стати першим приватним апаратом, який здійснив посадку на Місяць. Його головним конкурентом є місія IM-1 від компанії Intuitive Machines. Її запуск запланований на 12 січня.

За матеріалами https://phys.org

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!
Приєднуйтесь:
 https://t.me/ustmagazine