Астронавт Дон Петтіт поділився знімком, зробленим його колегою Метью Домініком. На ньому зображено вельми рідкісне атмосферне явище, що має назву спрайт.
Спрайти — це величезні електричні розряди, які виникають у мезосфері над сильними грозами. Вони мають вигляд світних червоно-помаранчевих спалахів. У той час як звичайні блискавки утворюються на висотах до 16 км, спрайти народжуються на висотах 50–90 км. Вони досягають у довжину до 60 км і до 100 км у діаметрі.
Найбільш раннє повідомлення про спостереження спрайтів датоване 1886 роком. У 1925 році нобелівський лауреат Чарльз Вілсон теоретично припустив, що у верхніх шарах атмосфери можуть відбуватися електричні пробої, а 1956 року став свідком того, що можливо було спрайтом. Але остаточно їхнє існування було доведено лише 1989 року, коли спрайти вдалося вперше зафільмувати на камеру.
За словами астронавта Дона Петтіта, який опублікував знімок, висота зазнімкованого спрайта становить 60 км, а висота основи — 5-8 км. Зміна кольору з синього на червоний відбулася на позначці близько 20 км. Для порівняння, висота видимого кордону атмосфери становить 120 км.
Утім, не всі погодилися з такою оцінкою. На думку деяких оглядачів, насправді, основа зазнімкованого з МКС спрайта перебувала за горизонтом. У цьому разі він був набагато вищим і мав досягти межі земної атмосфери.
Раніше ми розповідали про те, як вчені досліджували інший рідкісний тип блискавки під назвою зелений привид.