Висадка людини на астероїд відбудеться 2073 року

Перша пілотована космічна місія до поясу астероїдів може бути здійснена протягом 50 років. Проте лише за умови, що люди досягнуть Марса до 2038 року. Такого висновку дійшов Джонатан Цзян із науково-дослідного центру NASA Лабораторії реактивного руху (JPL) у Пасадені. Робота його колективу полягала в тому, щоб визначити тимчасові рамки, протягом яких відбудеться перша місія з екіпажем до поясу астероїдів, Юпітера і навіть Сатурна.

Ілюстрація висадки астронавта на астерої
Ілюстрація висадки астронавта на астероїд та збору зразків з його поверхні. Джерело: VICE

Вони почали з вивчення того, як збільшився бюджет NASA з моменту його сформування у 1958 році. Вони визначили кілька піків, які відповідають значному збільшенню витрат. Перший був у 1966 році, коли на програму Apollo виділявся бюджет, який можна порівняти з 1% валового національного продукту США. Потім був 1991, коли NASA вирішило співпрацювати з приватним сектором для розробки заміни Space Shuttle. У 2018 році агентство розпочало реалізацію програми Artemis, щоб повернути людей на Місяць, а потім відправити їх на Марс. Загалом загальна тенденція є стійким лінійним зростанням, говорить Цзян.

Відвідування людиною пояса астероїдів, Юпітера та Сатурна

Останнім фактором, який використовує команда є ефективний радіус діяльності людини за межами Землі. Він стрімко збільшився на зорі космічної ери від низької навколоземної орбіти до першої успішної посадки на Місяць на відстань 0,0026 астрономічних одиниць. Проект Artemis відправить людей на Марс приблизно в 2037 році, коли радіус людської діяльності збільшиться до 0,3763 а.

Прийняття до уваги всіх цих тенденцій дозволило команді створити модель, яка передбачає, коли відбудуться місії людини у віддалені частини Сонячної системи. Ця модель розрахована на 2073 для пілотованої місії до поясу астероїдів, на 2103 – для відвідування людьми Юпітера і його супутників, а також на 2132 – для місії на Сатурн.

Безумовно, передбачення такого роду затьмарені невизначеністю. Деякі фактори, такі як глобальні катаклізми, епідемії чи війни, можуть різко уповільнити прогрес та відкласти місії на роки.

Нагадаємо, що раніше повз Землю пролетіло два астероїди розміром із дві Київські телевежі.

За матеріалами Astronomy

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Приєднуйтесь: https://t.me/ustmagazine