Випробування двигуна SpaceX Raptor 2 завершилося вибухом

На об’єкті McGregor компанії SpaceX у штаті Техас під час випробування двигуна Raptor 2 стався потужний вибух. Компанія поки що не надала офіційних коментарів, але малоймовірно, що це вплине на майбутній четвертий тестовий запуск мегаракети Starship.

Інцидент трапився 23 травня о 16:15 за місцевим часом. Відео показує, як двигун Raptor зупинився приблизно через 14 секунд після запуску. Після зупинки, яка здавалася нормальним завершенням тесту, пара продовжувала виділятися з-під двигуна. Потім на дні випробувального стенда з’явився вогонь, який швидко розгорівся і спричинив великий вибух, охопивши всю вежу.

Поки що невідомо, чи був пошкоджений сам двигун або випробувальний стенд. Ймовірно, вибух спричинили метан і кисень — основні компоненти, які залучені у двигунах Raptor. Вони використовують рідкий метан як паливо, а рідкий кисень — як окислювач. Якщо стався витік або аномалія горіння, ці гази могли змішатися та спалахнути, що й призвело до вибуху. Також можливо, що щось інше вибухнуло на випробувальному стенді через утворення вогняної кулі. Деталі будуть відомі після офіційного розслідування SpaceX.

Подібні аномалії не є рідкістю під час кваліфікаційних випробувань. SpaceX проводить такі тести, щоб переконатися, що двигуни відповідають вимогам продуктивності та безпеки перед використанням у польотах. Наразі компанія тестує двигуни Raptor 2, які мають покращені характеристики, більшу ефективність та надійність у порівнянні з попередніми моделями.

Малоймовірно, що цей інцидент затримає майбутній четвертий запуск експериментальної мегаракети Starship, яка використовує двигуни Raptor. SpaceX провела репетицію системи запуску 20 травня. Генеральний директор компанії Ілон Маск повідомив у мережі Х, що політ Starship Flight 4 очікується приблизно через два тижні, тобто на початку червня.

Раніше ми показували драматичні кадри подвійного вибуху Starship.

За матеріалами gizmodo.com

Земна атмосфера здатна захистити нас від близького спалаху наднової
Вони серед нас: вчені Гарварду припускають, що прибульці маскуються під людей
NASA витратить 19,5 млн доларів на запуск фальшивої зірки
Марсохід Perseverance доїхав до Світлого янгола
Подорож до Марса ціною нирок: організм людини не витримає міжпланетний переліт
В Англії екоактивісти облили фарбою стародавню обсерваторію
Кратери та іржа: TGO зазнімкував багату на метали ділянку на Марсі
Темою міжнародного хакатону NASA у 2024 році стане Сонце
Червоні та коричневі карлики: Дуже Великий телескоп знайшов приховані супутники яскравих зір
Астрофотограф зафільмував сріблясті хмари над Україною (відео)