Вихід Boeing і Airbus із космічного бізнесу збільшить ризики у сфері оборони

У своєму останньому звіті щодо інвестиційних тенденцій у космічній галузі венчурна компанія Space Capital прогнозує, що Boeing та Airbus можуть продати свої космічні підрозділи у 2025 році. Це ознаменує значну зміну на комерційному космічному ринку. Звіт наголошує на труднощах цих аерокосмічних гігантів утримувати свої позиції в умовах стрімкого розвитку галузі.

Boeing Starliner
Boeing Starliner наближається до Міжнародної космічної станції. Фото: NASA

«Продаж активів таких відомих державних підрядників змінює конкурентний ландшафт космічної економіки, створює нові можливості для урядів і комерційних компаній, а також збільшує ризики у сфері оборони», — йдеться у звіті. 

Space Capital прогнозує, що 2025 рік стане одним із найбільш трансформаційних для галузі. На цей прогноз вплинула не лише стрімка технологічна динаміка, а й очікування «рішучої позиції» адміністрації Трампа щодо підтримки зростання і зменшення регуляторних бар’єрів.

Глобальні оборонні виклики 

Серед ключових факторів, які впливають на галузь, назвали зростання витрат на оборону. Особливе занепокоєння викликає космічний потенціал Китаю, зокрема його навігаційна система BeiDou, яка дедалі активніше конкурує з GPS. У відповідь США впроваджують альтернативні системи позиціонування, навігації та хронометражу, а також розвивають програму Resilient Global Positioning Systems (R-GPS), яка покращить наявний GPS за допомогою комерційних партнерств. 

Сподобався контент? Підписуйся на нашу спільноту і отримуй більше про космос Друковані журнали, події та спілкування у колі космічних ентузіастів Підписатися на спільноту

Airbus
Багатоцільовий орбітальний модуль LOOP від Airbus

Оборонна спрямованість чітко простежується у діях ключових гравців ринку. Наприклад, компанія Redwire оголосила про придбання виробника дронів Edge Autonomy за 925 млн доларів. Це свідчить про стратегічний поворот до оборонних технологій. Також компанія Voyager Technologies (колишня Voyager Space) здійснила реструктуризацію, фокусуючись на обороні та національній безпеці напередодні запланованого IPO.

Космічні стартапи інтегрують оборонні стратегії 

До оборонних ініціатив долучаються і менші гравці. Наприклад, оператор супутників спостереження Planet та стартап із виробництва супутників K2 Space нещодавно залучили до своїх команд колишніх військових. Це свідчить про їхні наміри отримати більше військових контрактів і зміцнити свої позиції в оборонному сегменті. 

На думку аналітиків Space Capital, ці зміни формують нову реальність для космічної економіки. Приватні компанії поступово стають ключовими партнерами урядів, водночас зростають конкуренція і геополітичні ризики у космосі.

Раніше ми повідомляли про те, як Boeing шукає покупців для провального Starliner.    

За матеріалами spacenews.com

Новини інших медіа
Механік-самоучка з Полтави розрахував політ Apollo 11 на Місяць? Розслідування. ВІДЕО
NASA відмовляється повірити у відкриття позаземного життя на планеті K2-18b
Астрономи знайшли «дволикі» білі карлики
K2-18b: найкращий кандидат на позаземне життя?
Всесвіт у долонях: Chandra створила 3D-моделі зір та наднових для друку
На світлину Google Earth випадково потрапив пролітаючий супутник Starlink від SpaceX
Антикітерський механізм для передбачення астрономічних явищ міг бути бракованим
Космічний радіодетектор може знайти темну матерію протягом 15 років
Жіночий екіпаж астронавток Blue Origin викликав несамовиту бурю ненависті
Невидимий ворог скарбів науки: хто викрадає вуглецеві секрети астероїдів