За даними Космічних сил США супутник Intelsat 33e зруйнувався на геостаціонарній орбіті. Це сталося 19 жовтня.

Intelsat 33e був побудований компанією Boeing. Він став другим апаратом у серії EpicNG, що вирізняється вищою пропускною здатністю. Супутник було запущено в серпні 2016 року і він увійшов в експлуатацію в січні 2017 року в точці над 60 градусом східної довготи. Це сталося приблизно на три місяці пізніше запланованого терміну через відмову основного двигуна.
У серпні 2017 року компанія Intelsat повідомила, що в процесі утримання своєї позиції супутник використовує більше палива, ніж повинен. Розрахунки показали, що ця аномалія, на додаток до відмови основного двигуна, зменшить передбачуваний 15-річний термін служби Intelsat 33e на 3,5 року. У результаті компанія подала позов на виплату страхового відшкодування в розмірі 78 млн доларів.
У підсумку Intelsat 33e не пропрацював навіть десяти років. 19 жовтня Космічні сили США заявили про загибель супутника. Згідно з даними засобів стеження він зруйнувався з утворенням щонайменше 20 уламків.
У Intelsat визнали втрату зв’язку з Intelsat 33e і повідомили, що працюють з Boeing над усуненням «аномалії», але вважають малоймовірним, що супутник можна буде відновити. Наразі клієнти компанії з Європи, Африки та Азійсько-Тихоокеанського регіону переводяться на інші супутники флоту Intelsat або космічні апарати, керовані третіми сторонами. Також повідомляється, що на момент виникнення проблеми Intelsat 33e не був застрахований.
Наразі невідомо, що саме стало причиною аварії Intelsat 33e. Але варто зазначити, що перший супутник серії EpicNG Intelsat-29e, який теж побудував Boeing, було визнано повністю втраченим у 2019 році після всього трьох років роботи на орбіті. Тоді причиною поломки було названо витік палива, спричинений або попаданням метеорита, або дефектом проводки, який призвів до електростатичного розряду під час сонячної бурі.
Раніше ми розповідали про вибух відпрацьованого розгінного блоку Centaur.
За матеріалами Spacenews