Вибух у космосі: Північна Корея знищила свою ракету, щоб приховати російський слід

Астроном з Університету Енсе опублікував відеозапис, що демонструє вибух першого ступеня північнокорейської ракети «Чоліма-1». На думку експертів, це могло бути навмисною дією з боку КНДР.

Пуск північнокорейської ракети «Чоліма-1». Джерело: KCTV

«Чоліма-1» була запущена 21 листопада. За твердженням КНДР, місія завершилася успіхом і ракета вивела на навколоземну орбіту розвідувальний супутник. Космічні сили США пізніше підтвердили, що «Чоліма-1» зуміла досягти орбіти й вивести якийсь вантаж.

Однак це був ще не кінець історії. Через кілька днів південнокорейський Університет Енсе опублікував відеозапис, зроблений камерою, призначеною для відстеження метеорів. У поле її зору потрапила й «Чоліма-1». Запис демонструє, що через деякий час після відділення перший ступінь ракети вибухнув.

На думку багатьох експертів, цей вибух не був випадковим. Минулий запуск став першим успішним для «Чоліма-1». Дві її попередні місії завершилися невдачею, після чого північнокорейські інженери внесли зміни в конструкцію ракети.

Сподобався контент? Підписуйся на нашу спільноту і отримуй більше про космос Друковані журнали, події та спілкування у колі космічних ентузіастів Підписатися на спільноту

Разом з тим, після запуску «Чоліма-1», що відбувся 30 травня 2023 року, південнокорейським ВМФ вдалося виловити з моря її компоненти. Відповідні кадри потім були опубліковані ЗМІ. Вочевидь, керівництво КНДР захотіло уникнути повторення подібної ситуації та підірвало ступінь, щоб він не дістався сусідам і ті не змогли виявити внесені зміни.

Уламки північнокорейської ракети. Джерело: ROK JCS

Знищення ступеня також може дозволити приховати використання в ньому іноземних компонентів, особливо російських. До цього Південна Корея вже звинувачувала росію в наданні КНДР допомоги в здійсненні нового запуску «Чоліма-1». В обмін на це країна-агресор отримала північнокорейські снаряди, які зараз активно використовуються її армією на фронті.

За матеріалами https://arstechnica.com

Тільки цікаві новини та факти в нашому Telegram-каналі!

Приєднуйтесь: https://t.me/ustmagazine

Новини інших медіа
Механік-самоучка з Полтави розрахував політ Apollo 11 на Місяць? Розслідування. ВІДЕО
NASA відмовляється повірити у відкриття позаземного життя на планеті K2-18b
Астрономи знайшли «дволикі» білі карлики
K2-18b: найкращий кандидат на позаземне життя?
Всесвіт у долонях: Chandra створила 3D-моделі зір та наднових для друку
На світлину Google Earth випадково потрапив пролітаючий супутник Starlink від SpaceX
Антикітерський механізм для передбачення астрономічних явищ міг бути бракованим
Космічний радіодетектор може знайти темну матерію протягом 15 років
Жіночий екіпаж астронавток Blue Origin викликав несамовиту бурю ненависті
Невидимий ворог скарбів науки: хто викрадає вуглецеві секрети астероїдів