Vulcan Centaur рветься до космосу: ULA проводить останні випробування перед злетом

Компанія United Launch Alliance (ULA), коли йдеться про приватні космічні польоти, як правило, опиняється в тіні SpaceX. Хоч остання займає всі заголовки, ULA веде активну діяльність на ринках національної безпеки, цивільних і комерційних послуг. Нещодавно вона представила оновлену версію своєї ракети Vulcan Centaur, яка є спадкоємцем ракет Atlas V і Delta IV. Перший політ цього носія під назвою Cert-1 (Certification-1) заплановано на 24 грудня 2023 року зі стартового комплексу SLC-41 на мисі Канаверал у Флориді. Цей запуск відбудеться одночасно з прибуттям посадкового модуля Peregrine компанії Astrobotic Technology на Місяць.

Vulcan
Ракета Vulcan Certification-1 (Cert-1) на стартовому комплексі SLC-41 Станції космічних сил на мисі Канаверал

У понеділок, 6 листопада, ULA оголосила про те, що ракета Vulcan перебуває на стадії фінальної підготовки до цього важливого запуску. Процес включає в себе генеральну репетицію, під час якої перевіряються системи та процедури запуску ракети й інтеграція космічних апаратів.

«Цей запуск відзначає новий етап в розвитку ULA та космічної індустрії нашої країни. Ракета Vulcan відповідає всім складним вимогам, необхідним для національної оборони США, і надає єдину масштабовану систему для всіх місій, продовжуючи забезпечувати неперевершену надійність і точність орбітальних запусків», — відзначив президент і головний виконавчий директор ULA Торі Бруно.

Основний ступінь ракети Vulcan працює на двох двигунах BE-4, розроблених компанією Blue Origin, що належить Джеффу Безосу. Вона також відома своїми короткочасними туристичними польотами на межу космосу та розробкою посадкового апарату для майбутніх місій на Місяць з екіпажем і вантажем.

Якщо місія Cert-1 пройде успішно, ULA планує запустити ракету Vulcan ще раз у межах місії Cert-2 на початку 2024 року.

Інші гравці приватного космосу

Космічні компанії допомагають активно розвивати ракетобудування, роблячи запуски більш дешевими та частішими. Наприклад, французька компанія Arianespace готує ракету Ariane 6 до її першого польоту наступного року. Також новозеландська фірма Rocket Lab працює над носієм Neutron, який зможе доправити на орбіту астронавтів.

Звісно, не можна забувати про SpaceX, яка сподівається найближчими місяцями відправити свою надпотужну ракету Super Heavy із космічним кораблем Starship у другий випробувальний політ після невдалого запуску в квітні нинішнього року.

Раніше ми повідомляли про те, як випробування двигунів Vulcan Centaur завершились потужним вибухом.

За матеріалами ulalaunch.com

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Долучайтеся: https://t.me/ustmagazine