Voyager 1 передає дивні повідомлення, а NASA заборонила виходи у відкритий космос через витік води: дайджест новин

Підбірка космічних новин на сніданок: компанія Blue Origin відкладає запуск місії New Shepard-21 з технічних причин. Китай запустить великий космічний телескоп для дослідження далеких галактик, а Boeing Starliner уже на стартовому майданчику.

NASA призупинила виходи у відкритий космос на МКС через витік води

У березні цього року під час виходу у відкритий космос у шолом скафандру одного з астронавтів просочилася вода. NASA продовжує розслідувати цей інцидент і відкладає майбутні виходи у відкритий космос, доки інженери не вирішать проблеми.

Витік стався під час останнього виходу з американського сегменту станції 23 березня за участю астронавта NASA Раджі Чарі та представника Європейського космічного агентства Матіаса Маурера. Наприкінці майже семигодинної «космічної прогулянки» Маурер повідомив, що на його козирку скупчилася вода.

NASA та Boeing готуються до другого випробувального польоту Starliner

Космічний корабель Boeing CST-100 Starliner готовий здійснити ще один випробувальний політ без екіпажу на Міжнародну космічну станцію. Компанія та агентство висловлюють впевненість у його надійності, незважаючи на колишні проблеми.

2023 року Китай запустить великий космічний телескоп для дослідження далеких галактик

Китай хоче запустити свій перший великий космічний телескоп наприкінці 2023 року, щоб досліджувати небо, отримати нове уявлення про віддалені галактики, а також розкрити таємниці темної матерії та темної енергії. Телескоп китайської космічної станції (CSST) — це оптична та ультрафіолетова космічна обсерваторія, яка може похвалитися об’єктивом діаметром 2 м, що робить її порівнянною з поважним космічним телескопом Hubble. Хоча роздільна здатність китайського телескопа буде такою самою, його поле зору буде в 350 разів більше.

Новини ринку

Запуск New Shepard. Джерело: Blue Origin

Blue Origin відкладає місію New Shepard NS-21 із технічних причин

Компанія Джеффа Безоса Blue Origin відкладе наступний суборбітальний космічний політ із технічних причин. Цей запуск мав стати п’ятим пілотованим польотом космічного корабля New Shepard. «Під час останньої перевірки ми помітили, що одна з резервних систем New Shepard не відповідає нашим очікуванням щодо продуктивності. З міркувань безпеки ми відкладемо запуск NS-21, спочатку запланований на п’ятницю. Слідкуйте за подальшими оновленнями», — повідомили у компанії.

Kongsberg замовляє супутники для спостереження за морем у Норвегії

Норвезька компанія Kongsberg Defense & Aerospace замовила три мікросупутники для спостереження за судами, що таємно діють у Північному морі. Замовилення виконуватиме литовська NanoAvionics, запуск відбудеться у 2024 році. Супутники будуть оснащені інструментами, розробленими Kongsberg для виявлення транспондерів автоматичної ідентифікаційної системи (AIS), які за законом мають бути встановлені на всіх пасажирських судах і більшості океанських суден понад певний тоннаж.

Програма ELEVATE від Inmarsat включає все необхідне для прискорення зростання IoT

Компанія Inmarsat — світовий лідер у галузі глобального мобільного супутникового зв’язку — запустила програму ELEVATE, що складається з трьох найважливіших компонентів, необхідних для прискорення зростання Інтернету речей (IoT). За даними незалежної аналітичної та консалтингової компанії Omdia, кількість глобальних супутникових IoT-з’єднань зростатиме з середньорічним темпом 25%. Inmarsat має намір підтримувати та ще більше прискорювати це стрімке зростання.

Ball і Raytheon виграли контракти на дослідження метеорологічних приладів

Ball Aerospace & Technologies Corp. та Raytheon Intelligence & Space почнуть розробку технологій для наступного покоління геостаціонарних метеорологічних супутників Національного управління океанічних і атмосферних досліджень. Відповідно до контрактів із твердою фіксованою ціною, укладеними NASA, партнером NOAA з придбання, кожна компанія отримає близько 5 млн доларів на виконання досліджень на етапі визначення складу атмосфери для програми геостаціонарних розширених спостережень під назвою GeoXO.

Цікаве

Сонце, яким ви його ніколи не бачили

Потужні спалахи, що захоплюють дух, види на сонячні полюси та цікавий сонячний «їжачок». Вчені опублікували лише деякі з вражаючих зображень, відеороликів і даних, отриманих за допомогою зонда Solar Orbiter під час близького прольоту до Сонця. Хоча аналіз нового набору даних тільки розпочався, вже ясно, що місія під керівництвом ESA дасть нам найнезвичайніше уявлення про магнітну поведінку світила та про те, як воно впливає на космічну погоду.

NASA розслідує аномальну телеметрію з Voyager 1

Група супроводу місії Voyager 1 зіткнулася з загадкою. Апарат, що перебуває у міжзоряному просторі, функціонує нормально, продовжує приймати сигнали з Землі та пересилати наукову інформацію, отриманої його інструментами. Але при цьому віднедавна його система управління орієнтацією (ААСS) почала передавати «сміттєву» телеметрію, яка зовсім не відповідає тому, що відбувається на борту зонда.

Космічні ракети забруднюють атмосферу несподіваним способом

SpaceX, Blue Origin і безліч інших приватних компаній допомогли зробити 2021-й роком з найбільшою кількістю космічних запусків в історії, але вчені кажуть, що цей шалений ривок у космос може завдати додаткової шкоди нашій атмосфері. Згідно з новим дослідженням, вихлопи ракет можуть мати «значний кумулятивний ефект», що впливає на клімат і здоров’я людини. Дослідники виявили, що оксиди азоту (NOx), на які багаті відпрацьовані гази, можуть зберігатися на великих висотах.

Космічні агенції забезпечують глобальний погляд на наше мінливе довкілля

У відповідь на глобальну пандемію COVID-19 ESA, NASA та JAXA тісно співпрацювали, щоб створити платформу з відкритим вихідним кодом на основі Euro Data Cube, яка використовувала безліч даних із супутників спостереження за Землею для документування змін, що відбуваються у світі, суспільстві та навколишньому середовищі. Нещодавно панель зондування Землі була розширена: тепер вона містить шість нових основних областей, які пропонують точне, об’єктивне та всебічне уявлення про нашу планету.

Читайте також: Китай запустить астероїдну місію у 2025 році, а марсіанському апарату InSight залишилося жити кілька місяців: дайджест новин

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!
Долучайтеся: https://t.me/ustmagazine

Американські сенатори вивчають фінансову ситуацію з космічним телескопом Chandra
Китайські астронавти повернулися на Землю після 6 місяців перебування в космосі
Смерть NEOWISE: телескоп NASA упав в Індійський океан
Зерна життя: вчені розкрили таємницю походження давнього зоряного пилу
Космічне світлове шоу: Hubble зазнімкував галактику з надновою
Селфі супутника виявило пошкодження, спричинене загадковим зіткненням
Жодного сліду: Hubble і James Webb не знайшли екзопланет біля Веги
Надпотужний джет чорної діри Центавра А досягає 94% від швидкості світла
Відновлення озонового шару Землі в 2024 році досягло річного максимуму
Супутник побачив результат цунамі в Гренландії