Virgin Orbit тимчасово припиняє запуски та звільняє співробітників

Компанія Virgin Orbit, власником якої є Річард Бренсон, тимчасово припиняє всі операції та звільняє низку співробітників. Вона все ще намагається оговтатися після провальної спроби запуску в січні та шукає нові джерела фінансування.

Ракета компанії Virgin Orbit
Ракета компанії Virgin Orbit. Джерело: UK Space Agency/PA

Virgin Orbit зупиняє операції

Видання Bloomberg повідомляє, що у середу на загальних зборах співробітників компанія Virgin Orbit оголосила про звільнення більшості з них. На підприємстві залишився лише невеличкий штат керівників.

Цю міру в самій компанії називають вимушеною та тимчасовою. Працівників обіцяють поновити, як тільки компанія подолає труднощі та знайде нові джерела фінансування. У самій Virgin Orbit ці повідомлення не прокоментували, підтвердивши лише, що справді зупиняють усі операції.

Усі операції будуть призупинені з 16 березня, і цей простій триватиме принаймні кілька тижнів. Новина про це вже призвела до падіння курсу акцій Virgin Orbit на всіх біржах на 52 відсотки.

Наслідки невдалого запуску

Власником Virgin Orbit є мільярдер Річард Бренсон. Але ще минулого року компанія відчувала значні фінансові негаразди. За перші дев’ять місяців минулого року вона отримала збитків на 149 млн доларів. І в звіті за 4 квартал минулого року, який обіцяють оприлюднити 29 березня, теж не очікується нічого хорошого.

Дійшло до того, що компанія неодноразово позичала гроші в іншого дітища Бренсона — Virgin Investments Ltd. Але і це дозволило їй лише підтримувати працездатність протягом року. Великі надії покладалися на перший комерційний запуск з території Британських островів у січні.

Тоді зі спеціально обладнаного Boeing 747 мала стартувати ракета з дев’ятьма комерційними супутниками на борту. Зліт з космодрому Корнуолл відбувся за планом, і ракету вдалося запустити. Але далі щось пішло не так. Вона збилася з курсу, почала падати та, зрештою, згоріла в атмосфері разом з усіма сателітами.

Відтоді компанія намагалася відновитися після потрясіння та проводила розслідування причин аварії. Винним у ній виявився паливний фільтр, який невчасно змістився. Фахівці обіцяли у наступних запусках все виправити. Але схоже, що відбутися вони можуть дуже нескоро.

За матеріалами www.telegraph.co.uk.

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Приєднуйтесь: https://t.me/ustmagazine