Virgin Galactic у березні розпочне будівництво нового космоплана

Компанія Virgin Galactic оголосила, що в березні розпочинає виготовлення нового космоплана Delta. Очікується, що його вдасться зібрати у найкоротші терміни й у 2026 році розпочати випробувальні, а потім і комерційні польоти.

Нове підприємство Virgin Galactic
Нове підприємство Virgin Galactic. Джерело: spacenews.com

Новий космоплан

26 лютого керівництво компанії Virgin Galactic, відомої реалізацією проєкту туристичних суборбітальних польотів, оприлюднило звіт про прибутки та збитки. Серед іншого у ньому прозвучала інформація про те, що вже у березні цього року розпочнеться збирання першого зразка космоплана Delta SpaceShip.

Про те, що в планах компанії основний акцент буде зроблений саме на космоплан Delta, було відомо ще до того, як минулого року була припинена комерційна експлуатація їхньої попередньої розробки — SpaceShipTwo з власною назвою Unity. Virgin Galactic посилено збирає кошти й переконує, що вже за кілька років матиме одразу кілька готових до космічних польотів «човників».

Як заявляють представники Virgin Galactic все іде за планом. Перший зразок Delta зберуть на їхньому новому підприємстві поблизу від Фінікса. Очікується, що його випробувальні польоти розпочнуться влітку 2026-го, а вже наприкінці року відбудуться перші комерційні рейси.

Чи реальні ці плани?

Озвучені керівництвом Virgin Galactic плани справді грандіозні. Бо після завершення робіт зі збирання і наземного тестування космоплана вони хочуть протягом кількох місяців провести одразу 6–10 випробувальних польотів із науковим навантаженням, а потім дуже швидко перейти до комерційних рейсів.

Очікується, що одразу після першого зразка Delta вони завершать і другий. Завдяки цьому ще у першій половині 2027 року вони зможуть досягти давно запланованої мети — два польоти на тиждень.

Усе це викликає достатньо серйозні сумніви. Адже про щотижневі польоти у Virgin Galactic розповідали ще 15 років тому, коли SpaceShipTwo ще тільки готувався до польотів. Проте його розробка затягнулася на роки й зрештою він так і не зміг літати частіше, ніж раз на місяць.

Як заявляють у Virgin Galactic, так відбулося через те, що тоді вони не знали, що робити, й тому вимушені були просуватися маленькими кроками. А тепер все буде значно швидше, адже не доведеться все вигадувати, треба тільки повторити на новому рівні вже зроблене.

Паралельно компанія працює над новими варіантами використання носія космоплана — гігантського літака Eve. Він здатний підіймати великі вантажі у верхні шари атмосфери, але поки що лишився без роботи. Тож для нього планують продумати наукові місії.

За матеріалами spacenews.com

Новини інших медіа
Космічний археолог: телескоп Chandra розкрив секрет загиблої зорі
На Проксимі Центавра можуть відбуватися невидимі спалахи
Місяць — свідок катастрофи: наш супутник утворився до зіткнення Землі з Теєю
Битва з гравітацією: екіпаж Starliner із підірваним здоров’ям звикає до Землі
Галактика навколо галактики: James Webb зазнімкував неймовірний космічний міраж
Радіація та холод: SpaceX відправить астронавтів у недосліджені полярні висоти
Прощавай, Gaia! ESA навмисно зламала космічну обсерваторію
Протопланетні диски набагато менші, ніж вважалося раніше
Загадка космічного світанку: James Webb виявив галактику, що розсіяла туман раннього Всесвіту
Перерваний політ: космічний корабель Cygnus зазнав пошкоджень під час транспортування