Представники Virgin Galactic заявляють, що мають намір просити в інвесторів 300 млн доларів на будівництво двох додаткових космопланів типу Delta та літака-носія нового покоління. Вони заявляють, що на плани почати комерційну експлуатацію інших апаратів цього типу вже у 2026 році це жодним чином не вплине.
Virgin Galactic
Керівництво компанії Virgin Galactic, відомої своїми суборбітальними космічними рейсами, пропонує інвесторам вкласти додаткові 300 млн доларів у будівництво двох додаткових космопланів типу Delta.
При цьому вони запевняють, що розробка і будівництво перших двох апаратів цього типу ведеться згідно з графіком і в межах запланованого бюджету. Вже у 2026 році вони мають почати здійснювати регулярні суборбітальні рейси й забезпечити таким чином будівництво наступних апаратів.
У Virgin Galactic заявляють, що всі ці плани лишаються в силі. Просто зараз є можливість прискорити майбутні роботи так, аби додаткові апарати почали експлуатуватися вже у 2028 році, тобто на два роки раніше, ніж планується зараз.
Крім того, на ці гроші компанія планує побудувати другий літак-носій. Він має замінити VMS Eve, який досі використовувався для запусків SpaceShipTwo і буде продовжувати використовуватись разом із першими двома «човниками» Delta. Саме на розробку цього нового літального апарата піде більша частина зібраних коштів.
Будівництво космоплана Delta
Очікується, що проєктування нового літака-носія розпочнеться 2025 року. У 2026-му стартує виробництво, у 2027-му — випробування, а вже у 2028-му він використовуватиметься для комерційних туристичних польотів.
Повідомляється, що новий носій збудують на тих самих потужностях, що і Delta. Щоправда, за Virgin Galactic тягнеться довгий шлейф скандалів, пов’язаних із його проєктуванням. Спочатку цим займалася Aurora Flight Sciences, дочірня компанія Boeing, проте ця співпраця закінчилася позовом проти них.
Virgin Galactic та Boeing довго судилися з приводу того, хто кому винен, але зараз цей конфлікт вважається вичерпаним. Головними підрядниками проєктування Delta зараз є Bell Textron та Qarbon Aerospace, нібито вони досягли значного прогресу. Збирання космоплана розпочнеться у першому кварталі 2025-го, а вже у другій половині наступного року його мають викотити з ангара та розпочати наземні випробування.
Тим часом фінансові справи у Virgin Galactic достатньо специфічні. У третьому кварталі цього року вона відзвітувала за 405 тис. доларів виручки й 74,5 млн доларів чистого збитку. Щоправда, при цьому у неї залишилося ще 744 млн.
За матеріалами spacenews.com