Відео дня: проліт астероїда Бенну

Представлене відео створено відомим астроентузіастом Романом Ткаченком на підставі зображень, отриманих апаратом OSIRIS-REx. Ролик дає змогу уявити, який би вигляд мав проліт поблизу астероїда Бенну (101955 Bennu).

Наразі Бенну є найменшим об’єктом Сонячної системи, дослідженим космічним апаратом з близької відстані. Середній діаметр астероїда становить 492 м. Об’єкт вкритий великою кількістю валунів. Розмір деяких із них перевищує 50 м. Аналіз зібраної місією OSIRIS-REx інформації свідчить про те, що астероїд сформувався в проміжку від 100 млн до 1 млрд років тому внаслідок руйнування більшого тіла.

Сподобався контент? Підписуйся на нашу спільноту і отримуй більше про космос Друковані журнали, події та спілкування у колі космічних ентузіастів Підписатися на спільноту

Час від часу Бенну зближується із Землею. Тому він класифікується, як потенційно небезпечний астероїд. У 2135 році він пройде на мінімальній відстані близько 100 тис. км від поверхні нашої планети. Цей візит може змінити його орбіту таким чином, що в проміжку між 2175 і 2196 роками він зіткнеться із Землею. Однак імовірність такого результату вкрай мала. За останніми оцінками, вона становить 0,037% (1 до 2700).

Композитне зображення поверхні Бенну, складене з 12 кадрів, зроблених з відстані 24 км. Ширина астероїда на зображенні становить 1500 пікселів. Джерело: NASA/Goddard/University of Arizona

Найімовірніше, на Бенну чекає інша доля. У 2015 році астрономи провели комп’ютерне моделювання динаміки його орбіти, що охоплює інтервал у 300 млн років. Воно показало, що з імовірністю 48% у зазначеному проміжку часу астероїд впаде на Сонце. Імовірність того, що він зіткнеться з Венерою, становить 26%, із Землею — 10%, з Меркурієм — 3%, з Марсом або Юпітером — 1%. Також існує 10-відсоткова ймовірність того, що під впливом гравітації останнього, Бенну й зовсім буде викинутий із внутрішньої частини Сонячної системи.

Новини інших медіа
Механік-самоучка з Полтави розрахував політ Apollo 11 на Місяць? Розслідування. ВІДЕО
NASA відмовляється повірити у відкриття позаземного життя на планеті K2-18b
Астрономи знайшли «дволикі» білі карлики
K2-18b: найкращий кандидат на позаземне життя?
Всесвіт у долонях: Chandra створила 3D-моделі зір та наднових для друку
На світлину Google Earth випадково потрапив пролітаючий супутник Starlink від SpaceX
Антикітерський механізм для передбачення астрономічних явищ міг бути бракованим
Космічний радіодетектор може знайти темну матерію протягом 15 років
Жіночий екіпаж астронавток Blue Origin викликав несамовиту бурю ненависті
Невидимий ворог скарбів науки: хто викрадає вуглецеві секрети астероїдів