NASA опублікувала анімацію, зроблену марсоходом Curiosity. Вона демонструє рух тіні від ровера поверхнею Червоної планети протягом місцевого дня.
На початку листопада Марс і Земля розташувалися таким чином, що Сонце опинилося точно між ними, ускладнивши радіокомунікації між двома планетами. На цей період NASA істотно скоротила активність своїх марсіанських місій, зокрема й ровера Curiosity. Йому було надіслано інструкції використовувати навігаційні камери Hazcam для безперервного 12-годинного знімкування навколишньої місцевості. Фахівці місії сподівалися зафіксувати рух хмар або появу пилових смерчів.
На жаль, Curiosity не вдалося зафіксувати жодних атмосферних феноменів. Проте, з’єднавши зроблені його камерами кадри, вчені створили таймлапси, що охоплюють один марсіанський день — з 05:30 ранку до 17:30 вечора за місцевим часом.
Перший таймлапс демонструє південно-східну частину долини Gediz Vallis, розташованої біля підніжжя гори Шарпа. У процесі того, як небо світлішає під час сходу сонця, ми можемо помітити появу тіні від двометрової роботизованої руки марсохода. У лівій частині кадру також видно калібрувальну мішень. У середині дня алгоритм камери встановлює час експозиції приблизно в третину секунди. До ночі час експозиції збільшується до більш ніж хвилини, що призводить до появи «гарячих пікселів» — шуму сенсора, який проявляється у вигляді білих цяток.
На другому таймлапсі показано вид на північно-західний схил гори Шарпа. Ми можемо побачити праве заднє колесо марсохода, а також тінь системи живлення Curiosity. Невеликий чорний артефакт, що з’являється зліва в середині відео на 17-му кадрі, виник унаслідок потрапляння космічного променя на матрицю камери. Яскраві спалахи та інші шуми наприкінці відео є результатом впливу тепла від системи живлення космічного апарата на датчик зображення Hazcam.
За матеріалами https://www.nasa.gov
Тільки найцікавіші новини та факти в нашому Telegram-каналі!
Приєднуйтесь: https://t.me/ustmagazine