Компанія Venturi Astrolab, відома своїми розробками транспортних засобів для місячних місій, представила ровер FLIP. Він має невеликий розмір й інженери розраховують відправити його на наш супутник з однією з найближчих місій.

Новий місяцехід від Venturi Astrolab
15 жовтня на Міжнародному конгресі з астронавтики фахівці компанії Venturi Astrolab представили публіці ровер FLIP. Цей апарат має чотири колеса і вагу близько півтонни. Він може перевозити на собі 50–70 кг корисного вантажу.
Загалом Venturi Astrolab відомі як розробники транспортного засобу FLEX. Він має використовуватися астронавтами на поверхні Місяця під час експедицій за програмою Artemis і перевозити до 1500 кг вантажу. Проте поки що невідомо, коли він отримає можливість показати все, на що здатний.

Тож фахівці Venturi Astrolab планують використати FLIP як демонстратор усіх тих технологій, які вони заклали в основу FLEX. Адже конструкція коліс, батарей, рушіїв та системи зв’язку на ньому аналогічні тим, що використовуватимуться на FLEX. Компанія взагалі будувала зразок для наземних випробувань, але згодом вирішила перетворити його на повноцінний марсохід.
Коли FLIP вирушить на Місяць
Очікується, що на Місяці FLIP не тільки продемонструє, що всі створені Venturi Astrolab технології дійсно працюють, він також має зацікавити компанії й наукові установи, яким не потрібна велика вантажність, у тому, щоб використовувати його самого.
У Venturi Astrolab розраховують, що він вирушить на Місяць з однією з невеликих приватних місій ще до 2025 року в межах партнерської програми NASA Commercial Lunar Payload Services (CLPS). Особливо при цьому вони розраховують на місію Griffin від Astrobotic Technologies.
Для неї в межах все тієї ж програми CLPS NASA вже давно забронювала один зі своїх запусків. Ця місія мала доправити на Місяць ровер Volatiles Investigating Polar Exploration Rover (VIPER). Проте його розробка була скасована, хоча плани запустити Griffin ніхто не скасовував. І FLIP справді може стати для місії найкращою заміною корисного навантаження.
За матеріалами spacenews.com