NASA вимагає створити місяцехід нового покоління всього за 12 місяців

NASA обрала три приватні компанії — Intuitive Machines, Lunar Outpost і Venturi Astrolab, — щоб вони розробили нові версії місяцехода (LTV), які використовуватимуться астронавтами під час місії Artemis у полярному регіоні Місяця.

Intuitive Machines
Концепція марсохода Intuitive Machines Moon Racer, що рухається поверхнею Місяця з астронавтами на борту

Кожна з обраних команд матиме лише 12 місяців на розробку свого варіанту місяцехода — це головна вимога космічної агенції. NASA планує укласти угоду лише з одним розробником. Переможець тендеру отримає контракт на створення повноцінної версії місяцехода для місії Artemis V у 2030 році. Також NASA замовлятиме у підрядника послуги безпілотних місяцеходів для наукових досліджень до 2039 року. Потенційна вартість контракту на послуги LTV становить 4,6 млрд доларів. У цю суму входять усі контракти на створення та доставлення апаратів до Місяця.

Утім, NASA не купуватиме самі апарати LTV, а замовлятиме послугу використання місяцеходів, подібно до контрактів зі SpaceX на доправлення вантажів до Міжнародної космічної станції, а також місячних скафандрів, які теж будуть орендуватися.

Lunar Outpost
Концепція місяцехода Lunar Outpost, що рухається поверхнею Місяця з астронавтами на борту

Директорка Космічного центру імені Джонсона NASA Ванесса Вайч висловила сподівання на розробку нового місячного колісного транспорту, який розширить можливості астронавтів у дослідженні Місяця.

Новий місяцехід для NASA вперше за 50 років

LTV стане першим місячним автомобілем США з часів використання місяцехода Apollo 15 у 1971 році, й відрізнятиметься від нього тим, що зможе рухатися без людини. Астронавти використовуватимуть LTV як мобільну наукову платформу, яка здатна функціонувати без присутності екіпажу, що дозволить здійснювати наукові дослідження на Місяці у періоди відсутності астронавтів.

Місячний ровер
Місячний ровер, який використовувався під час місій Apollo. Фото: NASA

Робота LTV відбуватиметься поблизу південного полюса Місяця, де NASA планує розмістити бази Artemis з метою пошуку та використання водяного льоду для забезпечення водою астронавтів та виробництва ракетного палива.

NASA прагне відправити робочу модель LTV на Місяць до прибуття екіпажу Artemis у 2030 році й готова врахувати можливість його швидшого впровадження, наскільки це буде можливо.

Розвиток програми LTV розпочався 2020 року із заяви NASA про пошук ідей для нового місячного транспорту. У 2021 році був оголошений конкурс на пропозиції щодо LTV. Спочатку агенція планувала визначити переможця в листопаді 2023-го, але відклала ухвалення рішення до квітня 2024 року.

Venturi Astrolab FLEX
Концепція художника про місяцехід Venturi Astrolab FLEX, що рухається поверхнею Місяця з астронавтами на борту

Одна з компаній, яка пройшла перший відбір — х’юстонська Intuitive Machines, — уже відправила апарат на Місяць. У лютому роботизований спусковий апарат Odysseus компанії став першим приватним космічним апаратом, який здійснив м’яку посадку на Місяць. Odysseus не без перешкод досягнув цієї віхи у межах іншого контракту з NASA, укладеного в рамках програми комерційних послуг з доставлення корисного навантаження на Місяць.

Раніше ми повідомляли про те, що Lockheed Martin та Goodyear об’єднуються для розроблення місячного транспорту.

За матеріалами space.com

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Приєднуйтесь: https://t.me/ustmagazine

Новини інших медіа
Всесвіт на межі розуміння: темна енергія та загадка нескінченного розширення
Падіння астероїдів на мертві зорі: загадковим сигналам із космосу знайшли пояснення
Японський супутник-прибиральник наблизився на 15 метрів до космічного сміття
Вчені побачили аналог молодого Чумацького Шляху в ранньому Всесвіті
Квантовий процесор Google Willow виконує обчислення у паралельних Всесвітах
Місячна коаліція на 50 країн: Панама та Австрія приєдналися до Угод Артеміди
Розслідування марсіанської авіакатастрофи: що згубило вертоліт Ingenuity
Біля іншої зорі знайшли теплий сатурн
Тепла та сонячна погода на Марсі загрожує колонізації планети
Проєкт OPAL: NASA розсекретила результати 10-річного дослідження планет-гігантів