Великий телескоп та великий Місяць (фото)

Представлене зображення було зроблене на околицях Національної обсерваторії Кітт-Пік. Воно демонструє схід Місяця на тлі 4-метрового телескопа Ніколаса Мейолла.

Схід Місяця над обсерваторією Кітт-Пік. Джерело: M. Hunt/KPNO/NOIRLab/NSF/AURA

Національна обсерваторія Кітт-Пік розташована на території пустелі Сонора у штаті Аризона. Вона була заснована у 1958 році. За час свого існування обсерваторія здійснила низку важливих знахідок. Серед них виявлення метанового льоду на Плутоні та відкриття транснептунового об’єкта Варуна.

Найбільшим з усіх телескопів Національної обсерваторії є 4-метровий телескоп Ніколаса Мейолла, який побачив своє перше світло у 1973 році. Тоді він посідав друге місце у списку найбільших оптичних телескопів планети. У 2019 році на телескоп встановили інструмент DESI. Він призначений для отримання спектрів мільйонів галактик та квазарів. Ці дані допоможуть створити детальну тривимірну карту Всесвіту, яка проллє світло на природу та вплив таємничої темної енергії.

Влітку 2022 року обсерваторія постраждала від лісових пожеж. Вогонь не пошкодив самі телескопи, але завдав пошкодження супутній інфраструктурі, знищивши кілька будівель.

За матеріалами https://noirlab.edu

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Приєднуйтесь: https://t.me/ustmagazine