Вчений приголомшив покращеним зображенням атмосфери Юпітера

Ми звикли думати про Юпітер, як про помаранчево-коричневий світ із його характерною відмінною особливістю у вигляді Великої червоної плями. Але нещодавнє зображення Юпітера, опубліковане NASA, показує планету в зовсім іншій колірній палітрі, демонструючи хмари гіганта у двох різних форматах. На зображенні ліворуч планета має такий вигляд, як її бачить людське око, у коричнево-бежевих кольорах із зеленим відтінком. А праворуч — насичена кольорами версія, яка демонструє деталі хмарних утворень у яскравих бірюзових і зелених тонах.

NASA Juno спостерігав за складними кольорами та структуру хмар Юпітера під час свого 43-го обльоту планети 5 липня 2022 року
Апарат NASA Juno спостерігав складні кольори та структуру хмар Юпітера під час свого 43-го обльоту планети 5 липня 2022 року. Вчений Бйорн Йонссон створив ці два зображення, використовуючи необроблені дані інструменту JunoCam на борту космічного корабля. Коли було зроблене необроблене зображення, Juno був приблизно за 5300 км над вершинами хмар Юпітера. У цей момент космічний корабель рухався зі швидкістю близько 209 тис. км/год відносно планети. Фото: NASA

Зображення були від космічного апарата NASA Juno, а обробив їх вчений Бйорн Йонссон, який обожнює займатись ретушуванням. Результатом своєї роботи він ділиться з громадськістю.

Юпітер, сфотографований космічним апаратом NASA Juno
Юпітер, сфотографований космічним апаратом NASA Juno. Фото: NASA

Перетворення спостережень, отриманих космічними кораблями або телескопами, на детальні зображення — це досить тривалий процес, який вимагає професійних знань з корекції кольору, контрасту та балансу, які впливають на остаточне зображення. Можна обробити зображення, щоб воно було максимально наближеним до того, що ми спостерігали б особисто, якби побачили його на власні очі зблизька, як зображення Юпітера зліва. Але також корисно зробити коригування, наприклад, збільшити насиченість і контраст, щоб допомогти чіткіше роздивитися такі особливості планети, як форми хмар праворуч.

На більш насиченому зображенні можна побачити особливості атмосфери Юпітера, як-от її глибокі закручені вихори, а різні кольори можуть допомогти визначити різні хімічні речовини, що утворюють атмосферу газового гіганта.

Йонссон зміг обробити ці зображення завдяки тому, що всі дані апарата Juno є загальнодоступними у необробленому вигляді на вебсайті місії. Представникам громадськості пропонується спробувати свої сили в обробці даних самостійно. Якщо ви маєте талант у Photoshop, то можете спробувати покращити знімки.

Апарат NASA Juno станом на сьогодні завершив свою основну місію та почав плавний перехід на нові орбіти, які мають за мету вивчення галілеєвих супутників Юпітера за виключенням Калісто. Звичайно, космічний апарат ще не раз здивує нас своїми дивовижними знімками.

Спробуйте пройти наш тест, та перевірити, що ви знаєте про Юпітер.

За матеріалами NASA

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Приєднуйтесь: https://t.me/ustmagazine