Вчені знайшли найкращі матеріали для будівництва марсіанської бази

Вчені дослідили, які матеріали краще використовувати для будівництва марсіанської бази. Вони дійшли висновку, що від радіації, яка становить найбільшу небезпеку на цій планеті, найкраще можуть врятувати композитні матеріали, алюміній та гірські породи.

Візуалізація того, як матеріали затримують заряджені частинки
Візуалізація того, як матеріали затримують заряджені частинки. Джерело: phys.org

Радіація на Марсі

Дослідники з Нью-Йоркського університету в Абу-Дабі та Університету Патри у Греції нещодавно опублікували в журналі The European Physical Journal Plus дослідження. У ньому вони вивчили питання про те, які матеріали найкраще підходять для того, аби захистити астронавтів на Марсі від космічної радіації.

Насправді на четвертій від Сонця планеті вистачає небезпек для життя астронавтів. Тут і низькі температура та атмосферний тиск, і відсутність води та кисню. Однак якщо говорити про довготривале перебування на планеті та речі, з якими ми поки що не знаємо, що робити, то саме космічне випромінювання на сьогодні є найбільшою проблемою.

У Марса практично відсутнє глобальне магнітне поле, а атмосфера дуже тонка і повністю позбавлена озонового шару. Це означає, що всі високоенергетичні частинки, й ті, що летять від Сонця, й ті, що народжуються десь у глибинах космосу, вільно досягають поверхні. Якщо люди будуть зазнавати їхнього впливу впродовж тривалого часу, то у них може розвинутися велика кількість захворювань.

Звичайно, що майже завжди між тілом астронавта на Марсі щось буде: стінка станції чи скафандр. Але наскільки ефективно вони можуть затримувати частинки? Дослідження на цю тему проводилися і раніше, але саме нове дає змогу не просто відповісти на запитання: можливо чи ні від неї врятуватися, а й пояснить, як це зробити.

Найкращі матеріали для захисту

Перше, що встановили вчені, це те, що найкращим варіантом для захисту астронавтів на Марсі є нові композитні матеріали, які були надані їм для випробування. Вони складаються із синтетичних волокон, які вміщені у пластикову або гумову матрицю. Попри ціну, з них можна будувати хоч скафандри, хоч модулі бази, хоч корпуси транспортних засобів.

Однак і звичайний алюміній, з якого зараз виготовляють основну масу космічних апаратів, також виявився досить ефективним. Тільки його треба використовувати у комбінації з іншими матеріалами з низьким атомним числом.

Нарешті, звичайний реголіт — гірські породи, що складають поверхню планети, — також виявився здатним захистити людей від радіації. Скафандра з нього, звичайно, не зробиш, а от для того, аби вкрити ним базу, він цілком придатний.

За матеріалами phys.org

Мультихвильова краса: Hubble зазнімкував галактику із зоряними яслами
Екіпаж Polaris Down повернувся на Землю
Гучне мовчання: Boeing несподівано зачаївся після повернення Starliner на Землю
Як у Сатурна: в ордовицькому періоді у Землі були кільця
«Маленькі червоні цятки» раннього Всесвіту залишаються загадкою для науковців
Гравітаційні аномалії розповіли, що ховається під поверхнею Марса
Космічний оркестр: астронавтка Сара Гілліс зіграла мелодію з «Зоряних війн»
«Зіткнення» із зорею-прибульцем назавжди змінило образ Сонячної системи
Ми можемо знайти інопланетян, якщо уявимо себе в майбутньому
Астрономи довго шукали маленьку чорну діру і нарешті знайшли