Вчені знайшли 49 нових галактик за три години

За допомогою південноафриканського радіотелескопа MeerKAT астрономи змогли відкрити 49 нових галактик, багатих на газ. Деякі з них формують гравітаційно зв’язані групи. При цьому всі вони були відкриті лише за 3 години спостережень.

Радіотелескоп MeerKAT
Радіотелескоп MeerKAT. Джерело: www.manchester.ac.uk

49 нових галактик

Нещодавно у журналі Monthly Notices of the Royal Astronomical Society з’явилася стаття про відкриття 49 нових галактик. Її авторами стали науковці з різних країн, які працюють із радіотелескопом MeerKAT. Останній розташований у Південній Африці й відомий тим, що за його допомогою вже зроблено чимало дивовижних відкриттів.

Найцікавіше у новому відкритті те, що ці 49 нових галактик були знайдені менш ніж за 3 години спостережень. При цьому зроблене воно було майже випадково. Команда науковців із Міжнародного центру радіоастрономічних досліджень (ICRAR) у Західній Австралії спочатку займалася зовсім іншим завданням — вивчала газ у віддаленій зоряній системі.

Під час досліджень, виконаних за підтримки Міжуніверситетського інституту інтенсивної астрономії даних, виявилося, що газу у цій галактиці взагалі практично немає. Проте одночасно вчені виявили чимало раніше невідомих зоряних систем.

Космос для кожного

Магазин від Universe Space Tech

Журнал №6 (181) 2020

До товару

Цінне відкриття

Нові галактики отримали неофіційне прізвисько 49ers, що є посиланням на часи золотої лихоманки у Каліфорнії 1849 року. За словами вчених, відкриті галактики такі ж цінні, як золоті самородки. Причина цього полягає в тому, що вони багаті на газ і за ними достатньо зручно вивчати його еволюцію.

Щобільше, деякі з нових 49 галактик розташовані недалеко одна від одної та зазнають взаємного гравітаційного впливу. А три з них навіть утворюють тісну групу, в якій відбувається перетікання газу від однієї зоряної системи до іншої.

Саме вони виявилися найцікавішими. Вивчаючи їх на різних довжинах хвиль, дослідники з’ясували, що центральна система переживає спалах зореутворення. Судячи з усього, вона «краде» газ у двох інших.

За матеріалами phys.org

Тільки найцікавіші новини та факти в нашому Telegram-каналі!

Приєднуйтесь: https://t.me/ustmagazine

Новини інших медіа
Механік-самоучка з Полтави розрахував політ Apollo 11 на Місяць? Розслідування. ВІДЕО
NASA відмовляється повірити у відкриття позаземного життя на планеті K2-18b
Астрономи знайшли «дволикі» білі карлики
K2-18b: найкращий кандидат на позаземне життя?
Всесвіт у долонях: Chandra створила 3D-моделі зір та наднових для друку
На світлину Google Earth випадково потрапив пролітаючий супутник Starlink від SpaceX
Антикітерський механізм для передбачення астрономічних явищ міг бути бракованим
Космічний радіодетектор може знайти темну матерію протягом 15 років
Жіночий екіпаж астронавток Blue Origin викликав несамовиту бурю ненависті
Невидимий ворог скарбів науки: хто викрадає вуглецеві секрети астероїдів