Вчені відтворили звук магнітного перевороту Землі 41 000 років тому

41 тис. років тому магнітне поле Землі змінило свою полярність під час так званої події Лашамп. Нещодавно вчені відтворили ті події та перетворили їх на звук.

Магнітне поле Землі
Магнітне поле Землі. Джерело: phys.org

Подія Лашамп у магнітному полі Землі

Приблизно 41 000 років тому магнітне поле Землі ненадовго змінило напрямок під час події, відомої як Лашамп. Цьому передувало його сильне послаблення — до мінімум 5% від нинішньої сили, що дозволило більшій кількості космічних променів досягти земної атмосфери.

Вчені з Технічного університету Данії та Німецького дослідницького центру геонаук використали дані місії Swarm Європейської космічної агенції, а також інші джерела, щоб створити озвучену візуалізацію події Лашампі. Вони нанесли на карту рух ліній магнітного поля Землі під час події та створили стереозвукову версію, яку ви можете почути на відео.

Космос для кожного

Магазин від Universe Space Tech

Шкарпетки Космічна Капібара – Маленькі Капі

До товару

Запис магнітних сигналів Землі

Звуковий ландшафт був створений з використанням записів природних звуків, таких як скрип дерева та падіння каміння, змішуючи їх зі знайомими та дивними, майже інопланетними звуками. Процес трансформації звуків за допомогою даних схожий на створення музики за партитурою.

Дані супутників Swarm ESA використовуються для кращого розуміння того, як генерується магнітне поле Землі. Супутники вимірюють магнітні сигнали не лише від ядра, але й від мантії, кори, океанів, іоносфери та магнітосфери. Ці дані мають вирішальне значення для вивчення таких явищ, як геомагнітні розвороти та внутрішня динаміка Землі.

Звук магнітного поля Землі, перша версія соніфікації магнітного поля, створена на основі даних Swarm, спочатку відтворювалася через систему з 32 динаміків, встановлених на громадській площі в Копенгагені, кожен з яких представляв зміни магнітного поля в різних місцях по всьому світу за останні 100 000 років.

За матеріалами phys.org

Новини інших медіа
Механік-самоучка з Полтави розрахував політ Apollo 11 на Місяць? Розслідування. ВІДЕО
NASA відмовляється повірити у відкриття позаземного життя на планеті K2-18b
Астрономи знайшли «дволикі» білі карлики
K2-18b: найкращий кандидат на позаземне життя?
Всесвіт у долонях: Chandra створила 3D-моделі зір та наднових для друку
На світлину Google Earth випадково потрапив пролітаючий супутник Starlink від SpaceX
Антикітерський механізм для передбачення астрономічних явищ міг бути бракованим
Космічний радіодетектор може знайти темну матерію протягом 15 років
Жіночий екіпаж астронавток Blue Origin викликав несамовиту бурю ненависті
Невидимий ворог скарбів науки: хто викрадає вуглецеві секрети астероїдів