Вчені синтезували речовину з Венери

Науковцям вдалося синтезувати хімічну сполуку, що поглинає ультрафіолет в атмосфері Венери. Це кислі залізовмісні сульфатні матеріали. Вони беруть участь у колообігу хімічних елементів в атмосфері та на поверхні сусідньої планети.

Хмари Венери містять екзотичний компонент
Хмари Венери містять екзотичний компонент. Джерело: www.astronomy.com

Хімія атмосфери Венери

З чого складаються хмари Венери? Відомо, що в основному цез крапельки сірчаної кислоти з домішками води, хлору та заліза. Їхня концентрація змінюється з висотою в густій венеріанській атмосфері. Але досі планетологи не могли визначити хімічний компонент, який би пояснював плями та смуги хмар, видимі лише в ультрафіолетовому діапазоні.

У новому дослідженні, опублікованому в журналі Science Advances, вчені з Кембридзького університету синтезували залізовмісні сульфатні мінерали, стійкі до суворих хімічних умов венеріанських хмар.

Спектральний аналіз показав, що поєднання двох мінералів (ромбоклазу та кислого сульфату заліза) може пояснити загадкову особливість поглинання ультрафіолету на сусідній планеті. Спираючись на дані хімії венеріанської атмосфери, команда синтезувала кілька залізовмісних сульфатних мінералів у лабораторії водної геохімії на факультеті наук про Землю.

Космос для кожного

Магазин від Universe Space Tech

Журнал №1 2021 (182)

До товару

Вчені синтезували загадковий компонент

Суспендуючи синтезовані матеріали в різних концентраціях сірчаної кислоти та спостерігаючи за хімічними й мінералогічними змінами, команда звузила коло мінералів-кандидатів до ромбоклазу і кислого сульфату заліза, спектроскопічні особливості яких були досліджені при джерелах світла, спеціально розроблених для імітації спектра Сонця.

Лабораторія фотохімії Гарвардського університету також брала участь у дослідженні, проводячи вимірювання спектрів поглинання ультрафіолетового випромінювання сполуками заліза в екстремально кислих умовах, намагаючись імітувати хмари Венери.

«Характер і рівень поглинання, показані комбінацією цих двох мінеральних фаз, узгоджуються з темними ультрафіолетовими плямами, що спостерігаються у венеріанських хмарах», — кажуть науковці. Цілеспрямовані експерименти виявили складний хімічний склад атмосфери Венери тапролили світло на колообіг елементів на її поверхні.

За матеріалами phys.org

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Долучайтеся: https://t.me/ustmagazine

Новини інших медіа
Механік-самоучка з Полтави розрахував політ Apollo 11 на Місяць? Розслідування. ВІДЕО
NASA відмовляється повірити у відкриття позаземного життя на планеті K2-18b
Астрономи знайшли «дволикі» білі карлики
K2-18b: найкращий кандидат на позаземне життя?
Всесвіт у долонях: Chandra створила 3D-моделі зір та наднових для друку
На світлину Google Earth випадково потрапив пролітаючий супутник Starlink від SpaceX
Антикітерський механізм для передбачення астрономічних явищ міг бути бракованим
Космічний радіодетектор може знайти темну матерію протягом 15 років
Жіночий екіпаж астронавток Blue Origin викликав несамовиту бурю ненависті
Невидимий ворог скарбів науки: хто викрадає вуглецеві секрети астероїдів