В тисячу разів швидше за 5G: мережі 6G використовуватимуть «вигнуті» світлові промені

Ще не встигла широко розповсюдитися технологія 5G-зв’язку, як інженери вже активно розробляють впровадження мереж 6G. Шосте покоління мобільних мереж буде настільки революційним, що не потребуватиме прямої видимості між передавачем і приймачами завдяки використанню «вигнутих» світлових променів. У новому дослідженні, опублікованому в Nature’s Communications Engineering, вчені описали передавач, який може динамічно регулювати хвилі для підтримки майбутніх сигналів 6G.

Зв'язок 6G
Зв’язок 6G розповсюджуватиметься через радіофотонні цифрові антенні решітки. Ілюстративне зображення: Unsplash

Наразі найсучаснішим стандартом мобільного зв’язку є 5G. В Україні технологія ще не впроваджена, тому наші громадяни користуються лише 4G мережами. Впровадження 6G зв’язку планується в 2030 році. Шосте покоління мобільних мереж буде майже в тисячу разів швидшим за 5G. На відміну від 5G, який працює у діапазонах до 6 ГГц, 6G працюватиме у субтерагерцовому (ТГц) діапазоні від 100 ГГц до 300 ГГц, що дозволить уникнути блокування сигналів фізичними об’єктами.

У межах експериментів науковці показали, що можна успішно «огинати» високочастотні сигнали навколо перешкод, таких як будівлі. Це дозволяє створювати передавачі, які можуть «маніпулювати» сигналами, щоб вони ефективно обходили перешкоди.

Розроблені вченими радіофотонні цифрові антенні решітки створюють хвилі, що працюють разом, щоб створити сигнал, який залишається незіпсованим, навіть якщо його шлях буде частково заблокований. Це відкриває можливість для передачі даних через викривлені шляхи, що дозволяє майбутнім мережам 6G уникнути необхідності у прямій видимості між пристроями.

Хоча викривлення світла є вже вивченою технологією, його використання може зробити мережі 6G реальністю. Міліметрові хвилі 5G наразі надають найвищу пропускну здатність, але майбутні сигнали 6G в ТГц-діапазоні можуть забезпечити ще більшу швидкість передачі даних. Серед вимог до мереж шостого покоління фахівці вказують швидкість передавання даних від 100 Гбіт/с до 1 Тбіт/с.

Однак для успішного передавання сигналу приймач має перебувати в зоні ближнього поля передавача. Це обмежує застосування даної технології у загальних мережах 6G, але може бути корисним для мереж Wi-Fi наступного покоління.

Хоча використання ТГц-спектра є перспективним, його розвиток все ще на початковій стадії. Однак це дослідження наближає нас до створення бездротових мереж із неймовірною швидкістю, характерної для мереж 6G.

Раніше ми повідомляли про те, чи зашкодить 5G широкосмуговому супутниковому зв’язку.

За матеріалами space.com

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Приєднуйтесь: https://t.me/ustmagazine

Алгоритм машинного навчання допоможе передбачити гравітаційні хвилі
Примарний метелик: Gemini North зазнімкував планетарну туманність
Нова модифікація Телескопа горизонту подій побачить фотонні кільця навколо чорних дір
Розслідування завершено: SpaceX отримала дозвіл відновити польоти Falcon 9
Точно в ціль: висхідний Місяць «зафотобомбив» логотип Паризької олімпіади
Perseverance знайшов найважливішу марсіанську скелю
Темна матерія летить попереду звичайної під час зіткнень галактик
NASA спантеличена: повернення астронавтів Starliner залишається невизначеним
Sierra Space підірвала ще один прототип надувного модуля
Місячну базу може захистити від уламків кам’яна стіна