В океанографічного супутника SWOT виникли проблеми

В американсько-французького супутника SWOT (Surface Water and Ocean Topography) виникли технічні проблеми з основним науковим інструментом. Про це йдеться в повідомленні, опублікованому в блозі місії.

Супутник SWOT в уявленні художника. Джерело: NASA

SWOT був запущений у грудні 2022 року. Апарат призначений для океанографічних досліджень. Супутник має спостерігати за найдрібнішими деталями топографії океанів, озер, річок та інших водних ресурсів і визначати, як вони змінюються з плином часу. Для цього SWOT оснащений радаром із синтезованою апертурою KARIN (Ka-band Radar Interferometer). Він являє собою пару антен, розміщених на протилежних кінцях, закріпленої на корпусі супутника, десятиметрової щогли.

У січні 2023 року фахівці місії розпочали активацію та калібрування інструментів SWOT. Планувалося, що вони завершаться до липня, після чого апарат приступив би до виконання своєї наукової програми.

Однак із цим виникли проблеми. Під час активації KARIN, в інструмента несподівано відключився підсилювач сигналу. Наразі фахівці місії аналізують телеметрію в пошуках вирішення проблеми. Оскільки KARIN є ключовим інструментом SWOT, від того, наскільки успішно їм вдасться впоратися з цим завданням, залежить подальша доля всієї місії.

Раніше ми розповідали про те, як NASA зуміла вивести з безпечного режиму апарат MAVEN.

За матеріалами https://blogs.nasa.gov

Тільки найцікавіші новини та факти в нашому Telegram-каналі!

Приєднуйтесь: https://t. me/ustmagazine